pl:company:Aktualności:Wydarzenia:SEAT Leon Eurocup 2015 Barcelona Finałowy wyścig PL/PL

AKTUALNOŚCI

POL ROSELL WYSUWA SIĘ NA PROWADZENIE I ZWYCIĘŻA SEAT LEON EUROCUP.

Po niesamowitym, intensywnym sezonie, wyrównanych finiszach i jeszcze bardziej wyrównanym finale, zwycięzcą SEAT Leon Eurocup został Pol Rosell. Kierowca hiszpańskiego Baporo Motorsport uniósł swój drugi Puchar SEAT Leon Eurocup,  po tym, jak na rozegranym w Barcelonie, czternastym wyścigu sezonu, zajął piąte miejsce.

Rosell zaimponował już poprzedniego dnia, sięgając po swe czwarte zwycięstwo w sezonie. Było ono bez wątpienia zasłużone, kierowca dominował od momentu startu, aż po samą metę. Mikel Azcona z PCR sport do mety dotarł jako drugi, a Niels Langeveld jadący w barwach Target Competition, był trzeci na podium. Lucile Cypriano po raz kolejny prowadziła w kategorii Ladies’ Trophy, zapewniając sobie kolejne zwycięstwo.

Stian Paulsen i Rosell rozpoczęli pierwszy wyścig z tej samej, pierwszej pozycji w tabeli, jednak Paulsen, który pod koniec wyścigu był dopiero dziewiąty, zdołał w samej końcówce energicznie przyspieszyć, i prawie załapał się na podium – kończąc jednak na czwartym miejscu. Miejsce Paulsena na podium zajął debiutujący na arenie międzynarodowej Langeveld.

Po pierwszym dniu wyglądało na to, że Paulsen wciąż utrzymał szanse na tytuł, gdyby nie fatalny występ drugiego dnia w Barcelonie.

Choć Paulsen może być dumny z zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej, z pewnością nie był zadowolony z przegranej walki na finałowym okrążeniu. Paulsen utrzymał niezwykłe tempo i kondycję w trakcie całego sezonu,  co sprawiło, że walka o tytuł pomiędzy nim i Rosellem była niezapomniana i niezwykle ekscytująca. Mimo, że to Rosell zakończył rywalizację zdobyciem tytułu, drugiego dnia nie zdołał on zająć miejsca na podium, finiszował jako piąty. 

Gwiazdą drugiego dnia wyścigów, i niewątpliwie całej kategorii Ladies’ Trophy, była Lucile Cypriano. Po raz kolejny pokazała ona niezwykłe umiejętności i bez niespodzianki zajęła pierwsze miejsce w Klasyfikacji Pań. Nie można było ignorować jej obecności w rozgrywkach, nie ma też wątpliwości, co do jej umiejętności. Prawdopodobnie najbardziej satysfakcjonującym dla Francuzki zakończeniem było dotarcie do mety na pierwszym miejscu w finałowym wyścigu sezonu.

Teraz, kiedy 2015 SEAT Leon Eurocup się skończył, zarówno w pamięci kierowców, jak i widzów, pozostanie mnóstwo niezapomnianych i prawdziwie poruszających momentów. Od samego początku, kiedy uruchomiono silniki na torze Paula Ricarda, przez Estoril, Silverstone, Red Bull Ring, Nürburgring, Monza, po finałową Barcelonę. Wyścig kierowców po Europie okazał się naładowaną emocjami, pasjonującą walką o pierwsze miejsce.

Zwycięzca Pol Rosell powiedział: “Niesamowite! Zdołaliśmy wygrać SEAT Leon Eurocup drugi rok z rzędu: czego chcieć więcej? Po wczorajszym zwycięstwie wiedzieliśmy, że  ostatni wyścig nie będzie łatwy, ale mimo to zdołaliśmy się nim cieszyć i przejechaliśmy bardzo konserwatywny wyścig. Chciałbym podziękować całej mojej drużynie ponieważ w ciągu całego sezonu wykonali oni fantastyczną robotę i jest to wynik, który zdobyliśmy wszyscy.”

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki