pl:company:Aktualności:Wydarzenia:Piaskowa replika nowego SEAT-a Ateca PL/PL

STWORZONE W BARCELONIE

SEAT Ateca na lotnisku w Barcelonie – Niecodzienna wakacyjna rzeźba

Barcelona, 03/08/2016. - Choć lato dobiega końca, SEAT jeszcze nie mówi mu „Do widzenia”. Na lotnisku El Prat w Barcelonie pojawiła się wyjątkowa rzeźba, która o wakacjach będzie przypominać aż do końca października. Sergi Ramirez, artysta specjalizujący się w budowlach z piasku, używając 26 ton tego surowca, stworzył replikę nowego SEAT-a Ateca. Tylko w ciągu jednego dnia, rzeźbę podziwiało ok. 100 000 pasażerów. 

 

Jednak to nie koniec atrakcji. Na wystawie o nazwie „Created in Barcelona” tuż obok piaskowego SEAT-a Ateca, pokazywany jest jego pierwowzór. Samochodom towarzyszy wideo prezentujące, jak Sergi Ramirez pracował nad swoją rzeźbą. Instalacja będzie dostępna dla publiczności do końca października.

Dyrektor marketingu SEAT-a, Susanne Franz wyjaśnia, że „celem tej instalacji jest prezentacja dzieł inspirowanych Barceloną i podkreślenie silnej więzi, jaka łączy SEAT-a i stolicę Katalonii”. Dodaje, że „El Prat, jako jedno z najbardziej przepustowych lotnisk, jest do tego idealnym miejscem”.

Sergi Ramirez to hiszpański artysta, który od ponad 30 lat tworzy rzeźby z piasku. Jego kreacje artystyczne przyniosły mu szereg wyróżnień i nagród, w tym pierwsze miejsce na 3. i 4. edycji konkursu Certamen na Gran Canarii, drugie miejsce na międzyanrodowym festiwalu rzeźb z piasku w Zhoushan w Chinach, a także 3. miejsce na festiwalu Tranum Strand w Danii.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki