pl:company:Aktualności:Wydarzenia:SEAT Leon Eurocup Austria Race PL/PL

Leon Eurocup Austria

Spielberg, 05 lipiec 2015 - Po kolejnej intensywnej rundzie wyścigów na Red Bull Ring w Austrii, Pol Rossell po raz kolejny znalazł się na szczycie tabeli. Wykonał on bardzo dobrą robotę zdobywając w niedzielę już drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując najtrudniejszych z rywali. Jednakże to Loris Hezemans dla Target Competition odniósł zwycięstwo już w pierwszym dniu wyścigów.

Loris Hezemans zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w SEAT Leon Eurocup w swoim debiucie w ostatnią sobotę. Holender od początku utrzymywał imponujące tempo, podczas gdy Shane Anthony Williams (RPA), i Norweg, Stian Paulsen intensywnie walczą o drugie miejsce. Pod koniec wyścigu debiutujący  Shane Anthony Williams uzyskując w ostatnich sekundach prowadzenie nad rywalem zdobywa srebro. 

Chociaż Rosell walczył o czwarte miejsce z Norbertem Kiss (B3 Kft Węgry) i ostatecznie zajął piąte, wciąż trzymał się w czołówce w klasyfikacji generalnej, dzięki wielokrotnemu zdobywaniu podium w tym sezonie.

Lucie Cypriano już po raz piąty powraca na podium w pucharze kobiet, kończąc na dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej otrzymując swoją prowadzącą pozycję w rankingu.

Zawodnik który ukończył wyścig w najlepszym czasie to zwycięski Hazelmans, który osiągnął niesamowity wynik 1’38.851s.

W drugim dniu zawodów walka była jeszcze bardziej zacięta. Pol Rosell nie dał odebrać sobie podium. Skończył na pierwszym miejscu zdobywając coraz większą przewagę w klasyfikacji generalnej, posiadając już sześć punktów przewagi nad Stianem Paulsenem który zajął piąte miejsce w niedzielę.

Austriak Mario Dablander (Target Competition) również stanął na podium, już po raz drugi, wznosząc się o pięć miejsc w klasyfikacji generalnej w stosunku do poprzedniego dnia zawodów.

Rosell rozpoczął się od drugiej pozycji w stawce i objął prowadzenie na pierwszym zakręcie, wyprzedzając Mauricio Hernandeza (Target Competition). Dzięki niesamowitej kontroli kół, udało mu się utrzymać i rozszerzyć swoją przewagę z każdym okrążeniem. Rosell osiągnął również najszybsze okrążenie dnia (1'40.214s) i ostatecznie skończył cztery sekundy przed Dablanderem. Rosell stawał więc już w sumie sześć razy na podium w tym roku, cementując swoje zasłużone prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Na podium pojawiła się nowa twarz w pucharze kobiet. . Edina Bús (B3 KFT Węgry) skończyła na pole position po zaciętej walce z Andriną Gugger (Target Competition). Na podium zabrakło bardziej znajomej Lucile Cypriano, liderka klasyfikacji generalnej spadła na 26 miejsce po nieszczęśliwym zdarzeniu z Mikel Azcona (PCR sport), jednak nie wpłynęło to na jej miejsce w klasyfikacji. 

Jaime Puig,  prezes SEAT Sport powiedział w ten weekend: „ Pol Rosell opuszcza Austrię po wzmocnieniu swojego prowadzenia, i sprawieniu, że druga część zawodów była fascynującym widowiskiem”

SEAT Leon Eurocup odchodzi teraz na letnią przerwę, ale już 19 I 20 września startuje z kopyta na słynnym torze w Nürburgring (Niemcy) 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki