pl:company:Aktualności:Wydarzenia:Światowy Kongres Technologii Mobilnych - Elektryczny SEAT PL/PL

ŚWIATOWY KONGRES TECHNOLOGII MOBILNYCH

SEAT pokazuje swój innowacyjny potencjał

SEAT ujawnia swój cały swój cyfrowy potencjał podczas Światowego Kongresu Technologii Mobilnych. Nasza marka, która w tym wydarzeniu bierze udział 3. rok z rzędu, pierwszy raz zaprezentuje się na własnym stanowisku – 500 m2 zlokalizowanych w Hali nr 3. Innowacyjne rozwiązania w zakresie łączności, prototyp samochodu elektrycznego i spotkania ekspertów z dziedziny nowych technologii to najważniejsze tematy na stanowisku SEAT-a podczas Kongresu.

Główny element stanowiska SEAT-a to imponujący symulator prezentujący odkryte przez naszą markę technologie, które otworzyły drzwi do nowych form interakcji między samochodem, kierowcą i otoczeniem. Stawiając sobie za cel zdobycie pozycji lidera w zakresie usług „connected car”, SEAT stworzył pełny cyfrowy ekosystem. Z jego pomocą nasza marka stara się rozwijać i udoskonalać doświadczenia kierowców.

Każdy kto odwiedzi stanowisko SEAT-a i odpowiednio skonfiguruje swój telefon, może usiąść za kierownicą symulatora SEAT-a z 88’’ ekranem dotykowym i na własne oczy zobaczyć, jak będą działać aplikacje i funkcje auta, nad którymi SEAT właśnie pracuje. Asystent jazdy pomoże kierowcy zoptymalizować czas, wyprzedzi jego oczekiwania i zaproponuje rozwiązania najbardziej adekwatne do sytuacji. Co więcej, w cyfrowym ekosystemie marki znajdziesz również informacje o utrudnieniach w ruchu w czasie rzeczywistym, rekomendacje restauracji czy sklepów, a także sugestie dopasowujące się na bieżąco do harmonogramu podróży. Dzięki technologii SEAT-a nie spóźnisz się do pracy czy na rodzinną imprezę – Twój samochód o to zadba.

Ale zanim wszystkie te funkcje na stałe zagoszczą w naszych pojazdach, SEAT oferuje już podobne rozwiązania za pomocą Dongle – urządzenia dla samochodów nieprzystosowanych do obsługi technologii cyfrowej, które pozwala na dostęp do usług łączności. W ten sposób kierowcy starszych modeli SEAT-a mogą doświadczyć tych funkcji, zanim pojawią się one w nowych modelach - tzw. connected cars.

Prototyp samochodu elektrycznego

Oprócz innowacyjnych form łączności i interakcji z samochodem, SEAT podczas Kongresu zaprezentuje prototyp swojego samochodu elektrycznego. Możliwości tego auta będą testowane w Barcelonie w ramach projektu car-sharing (dzielenia się samochodem), w którym udział wezmą pracownicy. Użytkownicy otrzymają cyfrowy dostęp, który nadaje telefonowi komórkowemu użytkownika funkcję kluczyka.

SEAT Talks

Trzecim elementem stanowiska SEAT-a jest SEAT Talks – program wykładów z działem niezależnych specjalistów, którzy będą rozmawiać na temat łączności i roli technologii w zakresie przemysłu motoryzacyjnego, a także „Speak Easy” czyli przestrzeń poświęcona również mobilności i nowym modelom biznesowym. Uczestnikami tych spotkań będą światowej klasy eksperci, tacy jak: Johann Jungwirth – Dyrektora ds. Cyfrowych Volkswagen AG, Vicent Rosso – główny manager BlaBlaCar w Hiszpanii, Enrique Dans – profesor IE University, oraz Max Krasnykh i Nadav Zohar z Gett.

Wśród uczestników będą również członkowie SEAT Easy Mobility Team, pracującego nad nowymi rozwiązaniami w zakresie cyfryzacji i R&B, doświadczenia użytkownika i nowych obszarów biznesowych. Zespół przygotowuje firmę SEAT na wyzwania stojące przed sektorem motoryzacyjnym w nadchodzących latach – elektryfikację, cyfryzację, usługi mobilne, łączność. Dodatkowo w dyskusji wezmą udział przedstawiciele start-upów współpracujących z SEAT-em na polu nowych technologii, którzy pochwalą się swoimi osiągnięciami.

4YFN i YOMO

Firma SEAT idzie o krok dalej i podczas Światowego Kongresu Technologii Mobilnych wychodzi poza swoje stanowisko. Nasza marka weźmie udział w spotkaniu platformy dla start-upów 4 Years From Now (4YFN), podczas którego firmy rekrutują młode talenty i doświadczonych profesjonalistów z zakresu innowacyjnych technologii. Dodatkowo, samochody SEAT-a będą obsługiwać VIP-ów i prelegentów uczestniczących zarówno w Kongresie, jak i 4YFN.

Nasza firma uczestniczyć będzie także w Youth Mobile Festival (YOMO) – nowości podczas Światowego Kongresu Technologii Mobilnych. W imprezie weźmie udział ponad 20 000 uczniów w wieku od 10 do 16 lat. Młodzież z całej Hiszpanii będzie miała okazję poeksperymentować z nauką i technologią – wśród atrakcji m.in. zwiedzanie Barcelony w technologii 4D dzięki rozszerzonej rzeczywistości.

Ponadto, nasza firma będzie również obecna na stanowisku firmy Sunhill, specjalizującej się w płatnościach mobilnych. Trzy modele SEAT-a wyposażone w technologię FullLink dostępne będą dla gości Kongresu, którzy będą chcieli poznać, jak zastosowane w aucie „connected car” rozwiązania z zakresu łączności współpracują z Travipay, czyli parkingowym systemem rezerwacji i płatności.

Podczas Światowego Kongresu Technologii Mobilnych SEAT pokazuje pełen obraz transformacji cyfrowej, jaką dokonuje firma – umiejscowienie tzw. connected car po środku potrzeb i oczekiwań współczesnego kierowcy oraz dążenie do pozycji lidera wśród dostawców prostych i praktycznych rozwiązań mobilnych.

 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki