pl:company:Aktualności:Wydarzenia:Geneva Motor Show 2016 PL/PL

Geneva Motor Show

Po prawie dwóch tygodniach moto-emocji, 86. Geneva Motor Show dobiegło końca. Jedną z głównych gwiazd targów był niewątpliwie pierwszy w historii SUV SEAT-a - Ateca.

Nowy przewodniczący Komitetu Wykonawczego SEAT-a, Luca de Meo, przedstawił długo oczekiwany model Ateca szerokiej publiczności w Palexpo – było to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu marki. Pierwszy w historii SUV SEAT-a był w centrum uwagi wraz z Alhambrą, zaprojektowaną z okazji 20. urodzin modelu.

SEAT Ateca posiada na pokładzie najnowszą technologię, w tym system Driver Experience Button, Traffic Jam Assist oraz funkcję bezprzewodowej ładowarki telefonu. Jest w nim wszystko, czego kierowca potrzebuje do czerpania przyjemności z jazdy.

Przedstawiając SEAT-a Ateca Luca de Meo powiedział:
„Podstawowym zadaniem tego auta będzie kolejny krok w budowaniu wizerunku marki. Ateca wyczerpująco odpowie na potrzeby wciąż rosnącego segmentu w Zachodniej Europie.”

Dr Matthias Rabe, Wiceprezes ds. Badań i Rozwoju marki SEAT dodał:
„Ateca ujawnia wyraźną ewolucję języka stylistycznego SEAT-a. Łatwo odnaleźć w nim prawdziwego SEAT-a: każdy element został starannie przeprojektowany do natury SUV-a. Muskularna sylwetka została stworzona z wielką precyzją, zaangażowaniem i pasją, dzięki czemu jakość widać w każdym szczególe.”

SEAT Ateca został zaprojektowany ostrymi liniami i pięknymi kształtami, które ewoluowały z projektu Leona. Jest to niewątpliwie kolejny upust charakteru marki, który może stać się jej trzecim filarem – tuż obok Ibizy i Leona. Nowy SUV z pewnością wprowadzi SEAT-a na silną pozycję w tym segmencie.

SEAT Alhambra z okazji 20. rocznicy także zrobił ogromne wrażenie na publiczności. Najbardziej przestronny SEAT świętował swoje urodziny w wielkim stylu, zachowując funkcjonalność i wydajność. W tej edycji został wyposażony w 17-calowe felgi aluminiowe w kolorze czarnym o wysokim połysku, reflektory ksenonowe, przyciemniane szyby oraz duży i przesuwny szklany dach panoramiczny. Jego wnętrze, jak zwykle praktyczne i eleganckie, oprócz nowej technologii otrzymało także tapicerkę z Alcantary i przednie sportowe siedzenia z funkcją masażu.

Oprócz ekscytujących nowości SEAT zdradził światu również swoje rezultaty finansowe oraz budujące wyniki sprzedaży, które rosną już trzeci rok z rzędu.

Targi Geneva Motor Show jak zwykle okazały się sukcesem – pełne ciekawych premier SEAT-a, z których największą był model Ateca, przyciągnęły mnóstwo fanów. Jako że przed nami jeszcze trzy wielkie wydarzenia motoryzacyjne w tym roku, to emocji z pewnością nie zabraknie.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki