pl:company:Aktualności:Wydarzenia:SEAT Ateca z łącznością Smart City PL/PL

SMART CITY EXPO

Ateca – samochód Smart City

Martorell, 14/11/2016 - SEAT zaprezentował koncepcję modelu Ateca z łącznością Smart City (zwaną Ateca Smart City), która jest w stanie zbierać informacje z otoczenia  wykorzystując do tego czujniki monitorujące i dzielić się informacjami za pośrednictwem aplikacji Parkfinder, opracowanej przez CARNET. Dzięki współpracy z władzami Barcelony oraz z firmą Cellnex Telecom, ten pionierski projekt pozwoli modelowi Ateca Smart City przekazywać informacje na temat dostępnych miejsc parkingowych w mieście. Jednocześnie, serwer będzie rozsyłał informacje do odbiorców aplikacji i wyświetlał lokalizację miejsc na mapie.

Istnieją trzy możliwe konfiguracje dla kierowcy - blisko domu, blisko pracy, a także spersonalizowana trzecia możliwość. Dla każdego z tych profili, użytkownik może ustawić swoje preferencje odległości, ceny czy prawdopodobieństwa znalezienia wolnego miejsca. Ponadto, aplikacja zawiera funkcję „Znajdź mój samochód”, która pokazuje, gdzie został on zaparkowany, a także funkcję „Gdzie się kierować?”, która oblicza dystans dotarcia do miejsca docelowego na piechotę.

Odwiedzający Smart City Expo World Congress w Barcelonie (od 15.11 do 17.11) mogli zobaczyć tę koncepcję w modelu Ateca. Według Fabiana Simmera, Głównego Specjalisty Cyfryzacji SEAT-a, „prawie 30% ruchu w dużych miastach europejskich tworzą kierowcy szukający miejsca do zaparkowania. Ateca Smart City i aplikacja Parkfinder ma wyświetlić im najdogodniejsze trasy, które skrócą czas ich poszukiwań, co doprowadzi do redukcji emisji spalin, hałasu i korków w miastach”.

Podczas kongresu  pokazane zostały najnowsze rozwiązania technologiczne. Oprócz odsłonięcia modelu Ateca w Smart City Congress, które SEAT sponsoruje jako Partner Globalny, marka zaprezentuje aplikację do Cyfrowego Udostępniania w modelu peer-to-peer. Aplikacja działa jako klucz cyfrowy, który umożliwia „dzielenie się” samochodem w środowiskach prywatnych i korporacyjnych.

Inteligentna mobilność - temat rozmowy Luca de Meo i Carlo Ratti

W pierwszym dniu kongresu odbyło się spotkanie i dyskusja Luca de Meo i włoskiego architekta, inżyniera i dyrektora Senseable City Lab Massachusetts Institute of Technology (MIT), Carlo Rattim. Pod hasłem „Przyszłość mobilności w mieście” obydwaj Panowie omówili nowe wyzwania postawnie przez miejską mobilność, biorąc pod uwagę kulturę ekonomiczności i przyzwyczajenia konsumentów.

Udział SEAT-a w tej międzynarodowej imprezie wzmocnił zaangażowanie marki w rozwój nowych rozwiązań mobilnych, które mają ułatwić łączność z samochodem i sprawić, by korzystanie z niego było bardziej elastyczne. W warunkach ciągłych zmian, obecnych i nadchodzących w następnej dekadzie, SEAT jest doskonałym kandydatem na lidera w dziedzinie łączności i cyfryzacji. W związku z tym, że angażuje się w ten nowy kierunek, może poradzić sobie z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą infrastruktura miejskich systemów transportowych.

 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki