pl:company:Aktualności:Samochody:Marka CUPRA wprowadza na rynek model CUPRA Ateca PL/PL

Marka CUPRA wprowadza na rynek model CUPRA Ateca

22 lutego 2018 r. w Terramar SEAT ogłosił wprowadzenie nowej marki CUPRA. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia przedstawiono także pierwszego SUV-a CUPRA Ateca.
CUPRA zawsze była symbolem sportowego ducha SEAT-a. Dziś nareszcie zyskała własną tożsamość i niezależność. Oznacza to, że będzie mieć dedykowaną przestrzeń w wybranych salonach SEAT-a w całej Europie.

CUPRA wyraża wyjątkowość, wyrafinowanie i wydajność. To marka dla tych, którzy wybrali życie na własnych zasadach.

CUPRA wyraża wyjątkowość, wyrafinowanie i wydajność. To marka dla tych, którzy wybrali życie na własnych zasadach. Dla tych, którzy potrzebują #CreateThePath. Jak ujął to Luca de Meo: “Cały projekt jest urzeczywistnieniem marzeń grupy ludzi, którzy poszukują sposobu na zdobycie nowej rzeszy miłośników samochodów."

Jeśli zajrzeć głębiej w markę, widać, że jest zbudowana na czterech filarach. Warsztat, skupiający się na miejskich samochodach sportowych i ekskluzywnych akcesoriachWyścigi, sekcja, która koncentruje się na samochodach, które biorą udział w zawodach. Styl życia dla partnerstwa i współpracy oraz Doświadczenia, czyli społeczność, która gromadzi przyszłych klientów.

Nowe logo marki samochodów sportowych łączy elementy z różnych światów: pasji, rzemiosła, stylu życia i wyścigów, tworząc dynamiczny i świeży design, którym bez wątpienia jest CUPRA. Logo reprezentuje symbol nowej marki, która dzisiejszych kierowców przenosi w przyszłość, oferując im wizję współczesnej technologii, stylu i funkcjonalności – wszystko w jednym eleganckim samochodzie sportowym.

Pod względem struktury, CUPRA będzie częścią SEAT-a tak samo jak inne spółki należące do koncernu. Dzięki temu rozwiązaniu planuje się zróżnicowanie działalności i rozwoju nowych modeli w celu wzmocnienia firmy jako całości. Ponadto, nowa firma przejmie działy sportów motorowych i wyścigów, czyli obszary, które do tej pory były obsługiwane przez SEAT Sport.

Silne partnerstwo

Aby oddać swoje zaangażowanie w kunszt, pasję, wysoką jakość i indywidualizm, CUPRA nawiązała współpracę z małymi studiami i warsztatami, takimi jak L.G.R., TRAKATAN i FABIKE, co pozwoli na opracowanie wyjątkowych produktów w wersjach limitowanych. Nowa marka współpracuje także z DAINESE, NINCO i innymi markami, aby wspierać i dzielić swoją pasję do wyścigów, technologii i innowacji.

Jako SUV, CUPRA Ateca jest unikalnym modelem w swoim segmencie, który nie jest już ograniczony do marek premium.

Jako SUV, CUPRA Ateca jest unikalnym modelem w swoim segmencie, który nie jest już ograniczony do marek premium. Dzięki 300KM, napędowi 4Drive oraz nowej 7-stopniowej skrzyni biegów DSG, nowa CUPRA Ateca przyspiesza do 100km/h w ciągu 5,4 sekundy. To zapewnia równowagę, którą ma niewiele modeli: precyzja i sportowy styl w połączeniu z łatwością użytkowania na co dzień. CUPRA Ateca jest eleganckim i dynamicznym SUV-em z przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem.

 

CUPRA, wyścigi i projekty na przyszłość

Pierwszym samochodem wyścigowym nowej marki będzie CUPRA TCR. Oficjalne otwarcie serii TCR nastąpi w 2018 roku.
Co więcej, marka przeprowadziła warsztaty projektowe związane z autami CUPRA Ibiza i CUPRA Arona. Pomogły one zaprezentować potencjał tego ekscytującego świata.
Śledźcie naszą stronę, bo wkrótce kolejne wielkie odkrycia!

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki