pl:company:Aktualności:Samochody:Marka CUPRA wprowadza na rynek model CUPRA Ateca PL/PL

Marka CUPRA wprowadza na rynek model CUPRA Ateca

22 lutego 2018 r. w Terramar SEAT ogłosił wprowadzenie nowej marki CUPRA. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia przedstawiono także pierwszego SUV-a CUPRA Ateca.
CUPRA zawsze była symbolem sportowego ducha SEAT-a. Dziś nareszcie zyskała własną tożsamość i niezależność. Oznacza to, że będzie mieć dedykowaną przestrzeń w wybranych salonach SEAT-a w całej Europie.

CUPRA wyraża wyjątkowość, wyrafinowanie i wydajność. To marka dla tych, którzy wybrali życie na własnych zasadach.

CUPRA wyraża wyjątkowość, wyrafinowanie i wydajność. To marka dla tych, którzy wybrali życie na własnych zasadach. Dla tych, którzy potrzebują #CreateThePath. Jak ujął to Luca de Meo: “Cały projekt jest urzeczywistnieniem marzeń grupy ludzi, którzy poszukują sposobu na zdobycie nowej rzeszy miłośników samochodów."

Jeśli zajrzeć głębiej w markę, widać, że jest zbudowana na czterech filarach. Warsztat, skupiający się na miejskich samochodach sportowych i ekskluzywnych akcesoriachWyścigi, sekcja, która koncentruje się na samochodach, które biorą udział w zawodach. Styl życia dla partnerstwa i współpracy oraz Doświadczenia, czyli społeczność, która gromadzi przyszłych klientów.

Nowe logo marki samochodów sportowych łączy elementy z różnych światów: pasji, rzemiosła, stylu życia i wyścigów, tworząc dynamiczny i świeży design, którym bez wątpienia jest CUPRA. Logo reprezentuje symbol nowej marki, która dzisiejszych kierowców przenosi w przyszłość, oferując im wizję współczesnej technologii, stylu i funkcjonalności – wszystko w jednym eleganckim samochodzie sportowym.

Pod względem struktury, CUPRA będzie częścią SEAT-a tak samo jak inne spółki należące do koncernu. Dzięki temu rozwiązaniu planuje się zróżnicowanie działalności i rozwoju nowych modeli w celu wzmocnienia firmy jako całości. Ponadto, nowa firma przejmie działy sportów motorowych i wyścigów, czyli obszary, które do tej pory były obsługiwane przez SEAT Sport.

Silne partnerstwo

Aby oddać swoje zaangażowanie w kunszt, pasję, wysoką jakość i indywidualizm, CUPRA nawiązała współpracę z małymi studiami i warsztatami, takimi jak L.G.R., TRAKATAN i FABIKE, co pozwoli na opracowanie wyjątkowych produktów w wersjach limitowanych. Nowa marka współpracuje także z DAINESE, NINCO i innymi markami, aby wspierać i dzielić swoją pasję do wyścigów, technologii i innowacji.

Jako SUV, CUPRA Ateca jest unikalnym modelem w swoim segmencie, który nie jest już ograniczony do marek premium.

Jako SUV, CUPRA Ateca jest unikalnym modelem w swoim segmencie, który nie jest już ograniczony do marek premium. Dzięki 300KM, napędowi 4Drive oraz nowej 7-stopniowej skrzyni biegów DSG, nowa CUPRA Ateca przyspiesza do 100km/h w ciągu 5,4 sekundy. To zapewnia równowagę, którą ma niewiele modeli: precyzja i sportowy styl w połączeniu z łatwością użytkowania na co dzień. CUPRA Ateca jest eleganckim i dynamicznym SUV-em z przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem.

 

CUPRA, wyścigi i projekty na przyszłość

Pierwszym samochodem wyścigowym nowej marki będzie CUPRA TCR. Oficjalne otwarcie serii TCR nastąpi w 2018 roku.
Co więcej, marka przeprowadziła warsztaty projektowe związane z autami CUPRA Ibiza i CUPRA Arona. Pomogły one zaprezentować potencjał tego ekscytującego świata.
Śledźcie naszą stronę, bo wkrótce kolejne wielkie odkrycia!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki