pl:company:Aktualności:Samochody:Finaliści akcji “SEATseekingName” wyłonieni PL/PL

TWÓJ GŁOS DECYDUJE

Finaliści akcji “SEATseekingName” wyłonieni

Od dziś, aż do 25 września, każdy może głosować na swoją ulubioną nazwę.

Alboran, Aranda, Avila, czy Tarraco? Od jednego z tych miejsc w Hiszpanii swoją nazwę weźmie marka nowego modelu SUV-a, którego sprzedaż rozpocznie się w 2018 roku. Prezes SEAT-a, Luca de Meo, zaprezentował finałowe propozycje dzisiaj, podczas wystąpienia w trakcie targów Frankfurt Motor Show.

Od dziś, aż do 25 września, każdy może głosować na swoją ulubioną nazwę na stronach: seat.es/buscanombre lub seat.com/seekingname. Zwycięży propozycja, która otrzyma najwięcej głosów. 

Wybór nazwy dla nowego SUV-a wkroczył w decydującą fazę. Aby wyselekcjonować najciekawsze propozycje, SEAT zorganizował liczne badania grup fokusowych, a także testował odbiór nazwy w wielu różnych krajach. Najlepszą propozycją zostanie nazwany nowy duży SUV SEAT-a.

Prezentując cztery wybrane nazwy oraz opowiadając o niesamowitym odzewie, dotyczącym prowadzonej akcji, prezes SEAT-a Luca de Meo, podkreślił podczas targów Frankfurt Motor Show, że “Alboran, Aranda, Avila oraz Tarraco spełniają wszystkie wymagane kryteria, żeby stać się kolejnym symbolem marki SEAT. Ten projekt to ogromny sukces, dlatego chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim fanom, którzy zaangażowali się w wybór nazwy – a było ich ponad 133 000 w 106 krajach. Przed nami już tylko ostatni etap – głosowanie, do którego chciałbym gorąco wszystkich zachęcić”.

Finaliści

  • Alboran: Morze Alborańskie to najbardziej na zachód wysunięty fragment Morza Śródziemnego, „główny napęd” cyrkulacji jego wód i najbardziej zróżnicowany morski ekosystem Europy.  
  • Aranda: miasto liczące ponad 32 000 mieszkańców i znajdujące się w prowincji Burgos, w regionie Kastylia-Leon. Jest stolicą okręgu Ribera del Duero, słynnego z produkcji wina. Aranda jest również nazwą okręgu w prowincji Aragon.
  • Avila: miasto w regionie Kastylia-Leon, leżące na wysokości 1 131 m n.p.m., jest najwyżej położoną stolicą prowincji w Hiszpanii. Jego najbardziej znanym symbolem są mury otaczające Stare Miasto. 
  • Tarraco: to nazwa byłego rzymskiego miasta, jednego z najważniejszych w starożytnej Hiszpanii. Obecnie w tym miejscu znajduje się Tarragona. Archeologiczne pozostałości Tarraco otrzymały w 2000 roku status dziedzictwa światowego UNESCO. 

Od 1 czerwca, kiedy to powstała inicjatywa #SEATseekingName, zgromadzono 133 332 nazw od fanów SEAT-a ze 106 krajów. Zaproponowali oni 10 130 hiszpańskich nazw geograficznych, spełniających wymogi postawione przez SEAT-a. Proces selekcji był niezwykle surowy. Każda nazwa musiała spełniać kryteria prawne oraz lingwistyczne, jak również pasować do wartości marki oraz charakterystyki nowego SUV-a.  Nazwa nowego modelu SUV-a zostanie ogłoszona przed 15. października. To wyjątkowa akcja, ponieważ po raz pierwszy w historii SEAT-a, nazwa jednego z modeli zostanie wybrana w głosowaniu. Dołączy ona do pozostałych trzynastu nazw hiszpańskich miejsc, które od 1982, od modelu Ronda, są symbolem samochodów marki SEAT.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki