pl:company:Aktualności:Samochody:Mii Electric Unveil PL/PL

Baterie poruszają miasto.

Przesiadanie się do pojazdów elektrycznych nabiera tempa, a nowa oferta samochodów SEAT wychodzi naprzeciw potrzebom dynamicznego i ciągle zmieniającego się rynku. SEAT dba o to, by mobilność była zrównoważona. Swoją elektryczną ofensywę rozpoczyna od wprowadzenia Mii electric.

Mii electric SEAT-a łączy dynamikę z eleganckim designem i zaawansowanym układem napędowym. To nowa jakość w dziedzinie łączności. Pojazd o przystępnej cenie i niskich kosztach użytkowania, zaprojektowany tak, by stawić czoła wyzwaniom miasta i sprostać oczekiwaniom klientów nowej generacji.

Mii electric pomoże prężnie rozwijającej się sieci dealerskiej SEAT-a przystosować się do praw rynku pojazdów elektrycznych i stawić czoła nowym wyzwaniom. Chcemy, by nasi klienci przesiedli się za kierownicę pojazdów elektrycznych w komfortowych warunkach.

Ofensywa elektrycznych pojazdów SEAT-a: nowe samochody

Nowy SEAT Mii electric to pierwszy elektryczny pojazd marki.

Pierwszy w pełni elektryczny samochód SEAT-a przygotowuje miejsce dla kolejnych modeli tego typu. Już w niedalekiej przyszłości dołączy do niego więcej EV-ów (ang. Electric Vehicle, pojazd elektryczny) i PHEV-ów (ang. Plug-in Hybrid Electric Vehicle, pojazd hybrydowy podłączany do sieci). Wymieńmy chociażby w pełni elektryczny SEAT el-Born, SEAT Tarraco oraz SEAT Leon w wersji plug-in-hybrid oraz wysokowydajne wersje CUPRA Formentor oraz CUPRA Leon pozwalają ładować baterię przy użyciu wtyczki podłączonej do sieci.

Rynek się zmienia, a jego elektryfikacja nabiera niespotykanego dotąd tempa. W Europie rynek pojazdów elektrycznych urósł o 46% w ciągu pierwszych 4 miesięcy tego roku. Patrzymy w przyszłość i spodziewamy się, że elektryczne pojazdy odegrają ważną rolę w naszej ofercie” mówi Luca de Meo, Prezes SEAT-a. 

Quotes openMii electric to początek tej podróży. Rynek samochodowy zyska dzięki niemu pojazd elektryczny w przystępnej cenie.

Luca de Meo, Prezes SEAT-a.

Nowy elektryczny Mii i jego wyposażenie: Design i Technologia


Przejście na wyłącznie i w pełni elektryczny układ napędowy to zupełnie nowe doświadczenie, naturalnie dopasowane do środowiska miejskiego.

Mii electric Design

Dzięki swym kompaktowym wymiarom, Mii electric oferuje dużą zwrotność podczas poruszania się i parkowania w mieście. Mii electric został zaprojektowany z myślą o wymogach nowoczesnej jazdy i to bez względu na to, czy pokonujesz ruchliwe ulice centrum, czy krążysz po przedmieściach. To spadkobierca oryginalnego Mii, którego produkcja zakończy się w lipcu 2019 r.

Nadwozie Mii electric to przykład subtelnej modernizacji dzięki wprowadzeniu stylowych elektrycznych elementów z tyłu i boku samochodu oraz 16-calowych aluminiowych felg w matowym kolorze cosmo grey.

We wnętrzu pojazdu drobnym modyfikacjom uległa tablica rozdzielcza pokryta folią SEAT IML. Kierujący pojazdem może się ponadto cieszyć ambientowym oświetleniem, sportowymi, podrzewanymi siedzeniami, czarną sportową, skórzaną kierownicą, nową dźwignią zmiany biegów i hamulcem ręcznym. Nowy SEAT Mii electric ma w swoim wyposażeniu standardowym asystenta pasa ruchu Lane Assist. Największe zmiany zaszły jednak pod maską.

Elektryczny silnik SEAT-a Mii electric

Silnik Mii electric, podłączony do bezstopniowej skrzyni biegów, zapewnia moc 61 kW (83 KM) i osiąga moment obrotowy 212 Nm. Oznacza to, że ten pięciodrzwiowy samochód może w ciągu 3,9 sekund rozpędzić się do 50km/h. Jego silnik włącza i wyłącza się automatycznie. W połączeniu z baterią litowo-jonową o pojemności 36,8 kWh samochód osiąga zasięg 260km* na pojedynczym naładowaniu w oparciu o test WLTP.

“SEAT Mii electric łączy wszystkie atrybuty, jakie klienci kojarzą z naszą marką. Prowadzi się go z przyjemnością, jest wydajny i  przyspiesza bez trudu. Warto jednak pamiętać o tym, że w tym aucie pracy silnika właściwie nie słychać, koszty eksploatacji są niskie, a komunikowanie się z siecią zapewnia zaskakujące możliwości.” mówi Axel Andorff, Wiceprezes Wykonawczy SEAT-a ds. Badań i Rozwoju.

Funkcje łączności i technologia 

Pierwszy w pełni elektryczny samochód SEAT-a oferuje zaawansowaną technologię w przystępnej cenie.

Ten w pełni elektryczny samochód oferuje jako pierwszy w historii marki SEAT CONNECT, system umożliwiający zdalny dostęp do pojazdu i zdalne nim zarządzanie. Klienci mogą sprawdzać informacje dotyczące jazdy, lokalizację parkowania i status samochodu, w tym stan drzwi i świateł. Mają też możliwość zdalnego kontrolowania klimatyzacji. Wszystko dzięki podłączeniu samochodu do aplikacji.

Prostota jest kluczem doboru dostępnych opcji i wersji wyposażenia. Zwiększa przejrzystość oferty. Przewidziane są dwie wersje pojazdu z pięcioma zestawami wyposażenia dodatkowego: Garage, Easy Flex, Below Zero, Home Charge i FAST (DC Charging). Do wyboru będzie pięć kolorów: Deep Black, Candy White, Tornado Red, Costa Blue i Tungsten Silver. 

Samochód przyjazny dla środowiska i kieszeni.

Mii electric wchodzi na rynek w ciekawym i dynamicznym momencie, kiedy cała branża zmierza ku zrównoważonej mobilności. Będzie ona miała coraz mniejszy wpływ na nasze środowisko, zwłaszcza w gęsto zaludnionych obszarach miejskich.

Mii electric to połączenie zaawansowanego układu napędowego z typowymi dla SEAT-a cechami, takimi jak przyjemność z jazdy, łączność i niskie koszty użytkowania.

Pierwszy całkowicie elektryczny pojazd wyprodukowany przez firmę skierowany jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i flotowych. Kierowcy, którzy spędzają większość swego czasu przemierzając ulice miast i przedmieść, widzą korzyści płynące z zerowej emisji spalin, lecz nie chcą tracić całkowicie przyjemności z prowadzenia samochodu.

Przedsprzedaż nowego SEAT-a Mii electric ruszy we wrześniu.

Mii wkroczy na główne rynki zbytu już wkrótce. W Niemczech, Holandii, Norwegii, Francji, Hiszpanii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Włoszech Belgii, Danii, Finlandii i Szwecji będzie jednym z najbardziej przystępnych cenowo pojazdów elektrycznych. Jego cena odpowiada pojazdom spalinowym z tego samego segmentu lecz Mii ma znacznie niższe koszty użytkowania. Samochody elektryczne wymagają mniejszych nakładów eksploatacyjnych.

Miejskie pojazdy elektryczne, EV, to prawdziwa rewolucja w postrzeganiu alternatywnych technologii napędowych. Aby ułatwić życie swoim klientom, SEAT zaoferuje różne opcje ładowania, takie jak instalacja SEAT Wallbox.

Elektryczne początki: Mii w Barcelonie

Mii electric to najnowszy rozdział elektrycznej historii SEAT-a. W 1992 r. SEAT wyprodukował w pełni elektrycznego Toledo. Towarzyszył on sportowcom na trasie maratonu w czasie letnich igrzysk olimpijskich w Barcelonie. Pojazd miał zasięg 64 km przy 500 kg baterii, której ładowanie wykorzystywało źródło zasilania o mocy 2kW.

Niedawno SEAT zainaugurował też projekt pilotażowy carsharing z prototypem e-Mii. Flota pięciu w pełni elektrycznych prototypów Mii trafiła na ulice Barcelony, co pozwoliło ponad 1.000 pracowników SEAT Metropolis: Lab Barcelona i Pier 01 Barcelona Tech City korzystać z pojazdów zgodnie z zapotrzebowaniem.

Projekt ten był przydatny podczas projektowania Mii electric. Pokazał projektantom, jak elektryczne pojazdy sprawują się na drogach publicznych.

Kiedy Mii electric będzie dostępny?

Produkcja SEAT-a Mii electric rozpocznie się w Bratysławie (na Słowacji) w czwartym kwartale 2019 r. Jego wejście na rynek nastąpi z końcem roku.

Premiera tego pojazdu miała miejsce w Oslo podczas  SEAT On Tour.

Przedsprzedaż nowego SEAT-a Mii electric dla klientów ruszy we wrześniu.

Dane techniczne

Silnik: 

 • Max. Moc silnika 61kW (83KM)
 • Max. moment obrotowy 212Nm

Bateria:

 • Litowo-jonowa 
 • Pojemność 36,8kWh
 • Czas ładowania przy AC 7,2kW do 80%, ~4 godziny
 • Czas ładowania przy DC 40kW do 80%, ~1 godzina

Zasięg:

 • 260km* (WLTP)

Wydajność:

 • Przyspieszenie, 0-50km/h in 3,9 sekund
 • Prędkość maksymalna 130km/h

Wymiary:

 • Długość: 3.557mm
 • Szerokość: 1.645mm
 • Wysokość: 1.478mm
 • Rozstaw osi: 2.420mm

Pojemność bagażnika:

 • 250 litrów (do 923 litrów przy złożonych tylnych siedzeniach).

* wszystkie dane techniczne SEAT-a Mii electric podane są wstępnie i mogą ulec zmianie.

 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki