PL/PL

Nowy SEAT Leon ST CUPRA

Martorell, 9/2/2015. SEAT prezentuje idealny samochód dla lubiących korzystać zarówno z życie i wydajności: Nowy Leon ST CUPRA to unikalne połączenie najwyższej wydajności, stylu i użyteczności. W Leon ST CUPRA 280, przestrzeń ładunkowa max. 1.470 litrów przyspiesza od zera do 100 km/h w zaledwie 6,0 sekundy – oto prawdziwe znaczenie szybkiej wszechstronności. Oszałamiający design, indywidualne opcje wykończenia i doskonała jakość to kolejne punkty, które sprawiają, że Leon Cupra ST jest bardzo szczególną pozycją. Jak to w SEAT, wyjątkowy stosunek ceny do jakości to, rzecz jasna, standard.

Pośród zarówno użytkowników jak i dziennikarzy krąży dużo admiracji dla Leona CUPRA i jako sportowego Coupe i jako auta pięciodrzwiowego. W mediach handlowych w całej Europie CUPRA natychmiast stał się pewnym zwycięzcą w testach porównawczych; jego właściciele kochają jego design i zachowanie na drodze. Nowy Leon ST CUPRA dodaje inny wymiar przestrzeni. Do pracy i dla rodziny, sportu i rekreacji - dzięki swojej wszechstronności, Leon ST CUPRA to sportowy samochód idealny do wszystkich aspektów życia.

“Nowy Leon ST CUPRA jest doskonałym uzupełnieniem naszej wysokiej jakości gamy modelowej. Połączenie wyrafinowanej dynamiki i wydajności z   skutecznością na długich dystansach i wygodnymi aplikacjami sprawia, że auto jest zupełnie wyjątkowe" mówi Jürgen Stackmann, prezes SEAT SA. "Leon ST CUPRA to najlepsza wizytówka wartości wyznawanych w SEAT. Jesteśmy dumni z doskonałości technicznej i sprawności na drodze."

Ten pakiet skoncentrowanej wysokiej technologii to to, co gwarantuje wzorową wydajność Leona ST CUPRA. Na czele z silnikiem TSI 2.0 z podwójnym wtryskiem i regulowanym czasem wałka rozrządu. W zależności od wersji, dostarcza on mocy 195kW / 265KM bądź 206kW / 280KM. Kontroler dynamiki układu jezdnego DCC, frontowa blokada dyferencjału, progresywne sterowanie, CUPRA Drive Profile i standardowe oświetlenie LED to kolejne przykłady na to, że auto to jest dzieckiem najnowszych technologii.

Sportowy charakter Leona ST CUPRA można jeszcze bardziej podkreślić, opcjonalnym pakietem Performance. W skład pakietu wchodzi wydajny, 4 tłokowy system hamulcowy Brembo o perforowanych tarczach 370x32mm; ekskluzywne 19 calowe felgi (czarne lub pomarańczowe) oraz opony Michelin Pilot Sport Cup 2 i paski boczne. Kolejną nową opcją jest ekskluzywny pakiet kolorystyczny 'Line', przeznaczony dla najbardziej sportowych wersji aut SEAT. W ramach tych pakietów jarzma lusterek, frontowy grill kołpaki i logo CUPRA na tylnych drzwiach mogą być dostosowane kolorystycznie (biel, czerń, pomarańcz) do typowej kolorystyki Cup Racer Orange, stosowanej na torach wyścigowych.

“Nowy Leon ST CUPRA to SEAT w najczystszej postaci – emocje i osiągi, design i dynamika, kilometr za kilometrem. Technologicznie jest dziełem sztuki, precyzyjnym I efektywnym jednocześnie.” podkreśla Dr Matthias Rabe, wiceprzewodniczący działu badań I rozwoju. “Zainwestowaliśmy wiele w detale by upewnić się, że Leon CUPRA jest tak samo zrywny i  silny w wersji przestronniejszej – jednocześnie będąc czymś więcej.”

W przypadku nowego Leona ST CUPRA historia sukcesu przybiera nowy obrót. Pierwsza generacja ruszyła w 1996 pod postacią Ibizy, od tego czasu dynamiczne modele CUPRA rozwinęły się do rangi ikony marki SEAT. Trzydrzwiowy Leon wszedł do oferty firmy jako nowa generacja, jako CUPRA, podobnie jak ma to miejsce teraz, w przypadku Leona ST.

 

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki