pl:company:Aktualności:Samochody:SEAT Ateca rusza do akcji PL/PL

SEAT Ateca rusza do akcji

Martorell, 01.04.2016. Najnowocześniejsze rozwiązania wspierające kierowcę, 4,36 metra długości auta, aż 510 litrów pojemności bagażnika… lista zalet nowego SEAT-a Ateca jest długa. Najlepiej po prostu usiąść wygodnie za kierownicą tego wyjątkowego SUV-a i osobiście przekonać się, co drzemie w jego wnętrzu.

SEAT Ateca po raz pierwszy opuścił mury naszych zakładów w miejscowości Martorell z inżynierem Thomasem Schauerem za kierownicą. Jego zadaniem była ocena zachowania samochodu. Po wielu latach ciężkiej pracy, pierwszy SUV w historii SEAT-a wreszcie mógł wyruszyć w trasę, demonstrując rozwiązania, których inspiracją były doświadczenia milionów kierowców.

System Kessy: innowacyjne technologie spotkasz, jeszcze zanim usiądziesz za kierownicą SETA-a Ateca. Kessy pozwala na bezdotykowe otwarcie drzwi i uruchomienie silnika. Wystarczy, że elektroniczny kluczyk będziesz mieć w swojej kieszeni czy torebce.

Oświetlenie LED w lusterkach: teraz bez żadnych problemów znajdziesz drogę do swojego SEAT-a Ateca i przy okazji ominiesz kilka brudnych niespodzianek. A gdy już usiądziesz w jej wnętrzu, wyższa pozycja foteli zapewni Ci lepsze poczucie bezpieczeństwa.

Dynamika: projektując podwozie SEAT-a Ateca, dużo uwagi skupiliśmy na osiągnięciu idealnej równowagi między sportowym charakterem a komfortem. Wszystko po to, aby jednocześnie zapewnić kierowcy dynamikę i wygodę jazdy.

Off-road: nowy SEAT Ateca świetnie sprawdza się w każdej sytuacji – zarówno w mieście, jak i podczas rodzinnych wypadów w góry. Pomimo solidnego wykonania i wytrzymałych materiałów Ateca jest jednym z najlżejszych pojazdów w swojej klasie. Dodatkowo oferuje ona napęd na 4 koła, który ułatwia prowadzenie nawet na najtrudniejszej nawierzchni.

LED headlights: The new SEAT Ateca features full LED headlights that provide safer illumination when driving.

Światła LED: nowy SEAT Ateca wyróżnia się pełnymi światłami wykonanymi w technologii LED, które gwarantują maksymalną widoczność podczas jazdy.

Wydajne silniki: Ateca oferuje szeroki wybór jednostek napędowych – od 115 do 190 KM, które zapewniają wysoką wydajność i dynamikę, a także wyjątkowo cichą pracę.

Łączność: SUV wyposażony jest w 8-calowy ekran dotykowy oraz system Full Link, który pozwala kierowcy na bezpieczne korzystanie z uroków telefonu komórkowego, portali społecznościowych, poczty e-mail czy muzycznych playlist. Ateca zadba również o stan baterii Twoich urządzeń przenośnych dzięki opcji ładowania indukcyjnego.

Wsparcie kierowcy: Ateca ma za zadanie ułatwiać codzienne podróże. Dlatego została wyposażona w systemy wspierające kierowcę takie jak Traffic Jam Assist, który utrzymuje samochód na pasie ruchu przy prędkościach poniżej 60 km/h, sam hamuje i rusza podczas jazdy w korku. Innym rozwiązaniem jest Emergency Assist emitujący wizualne i dźwiękowe ostrzeżenia, jeśli wykryje brak aktywności kierowcy. System może także całkowicie zatrzymać auto, uruchamiając jednocześnie światła awaryjne.

Doskonała widoczność: nowy SEAT Ateca został wyposażony w cztery kamery, które przesyłają pełen obraz otoczenia samochodu do kierowcy. Zwiększa to bezpieczeństwo, poprawia pewność prowadzenia, kontrolę nad sytuacją oraz ułatwia manewrowanie w ciasnych przestrzeniach. Dodatkowo Ateca dysponuje funkcją monitorowania martwego pola, która ostrzega kierowcę o pojazdach znajdujących się w martwym polu.

Funkcjonalność: SEAT Ateca wyróżnia się nie tylko dzięki innowacyjnym technologiom. Nasz SUV może się pochwalić niedoścignioną praktycznością. Jego wnętrze zostało niezwykle inteligentnie zaprojektowane, a bagażnik o pojemności 510 litrów oferuje mnóstwo opcji konfiguracji. Ateca jest również wyposażona w bezdotykowo otwieraną pokrywę bagażnika, którą można podnieść, przesuwając stopą pod tylnym zderzakiem.

Ten bezkonkurencyjny SUV oprócz niezwykłych technologii, praktyczności i niedoścignionego designu oferuje kierowcy coś jeszcze – mocną porcję emocji. „Przyjemny, dynamiczny, komfortowy” – tak swoje wrażenia z pierwszej jazy SEAT-em Ateca podsumował Thomas.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki