pl:company:Aktualności:Samochody:Jak używać klimatyzacji w samochodzie zimą? PL/PL

Klimatyzacja w aucie zimą

Klimatyzacja samochodowa to obecnie standardowe wyposażenie niemal każdego współczesnego samochodu. SEAT montuje układ klimatyzacji w samochodach miejskich, autach kompaktowych i SUV-ach. Wszystko dla wygody, komfortu i bezpieczeństwa kierowców i pasażerów. Klimatyzacje SEAT-a są wygodne w obsłudze dzięki intuicyjnym panelom sterowania.

Wielu kierowcom nadal wydaje się, że klimatyzacja to udogodnienie mające na celu uprzyjemnienie letnich podróży samochodem. Tak jednak nie jest. Klimatyzacja w samochodzie zimą również jest bardzo przydatna. Zwłaszcza w przypadku obecnych zim, które są ciepłe, ale równocześnie bardzo wilgotne.

To sprawia, że wzrasta zagrożenie ze strony silnych opadów, parowania szyb i częstego pojawiania się szadzi oraz deszczu ze śniegiem.

Aby móc spokojnie przetrwać zimę, warto przeprowadzić kontrolę stanu układu klimatyzacji i ogrzewania (w nowoczesnych autach są one ze sobą połączone) przed zimą. Warto serwisować co roku klimatyzację w Autoryzowanych Stacjach Obsługi SEAT. Nasi specjaliści sprawdzą, czy klimatyzacja jest szczelna i czy działa z właściwą mocą. Wymienią również filtr kabinowy, a także zdezynfekują układ, chroniąc kierowcę i pasażerów przed wpływem szkodliwych mikroorganizmów, które zbierają się w nieczyszczonej klimatyzacji.

Znajdź ASO SEAT w swojej okolicy i sprawdź swoją klimatyzację oraz układ ogrzewania przed zimą:
https://www.seat.pl/mapa-dealerow-i-serwisow.html

Bezpieczeństwo

Współczesne zimy są ciepłe i wilgotne, co sprawia, że szczególnie wzrasta problem związany z parowaniem. Para na szybach i lusterku wewnętrznym skutecznie ogranicza widoczność kierowcy. Jednak parowanie szyb w samochodzie z klimatyzacją można bardzo szybko zakończyć. Jak zlikwidować parowanie szyb w samochodzie? Wystarczy uruchomić klimatyzację. Układ ten skutecznie osusza wnętrze pojazdu, eliminując parę z szyb i lusterka wewnętrznego. Proste i skuteczne.

Zdrowie

Klimatyzacja samochodowa to bardzo przydatny układ. Dzięki niemu można zapewnić optymalną temperaturę we wnętrzu kabiny, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. Dodatkowo filtr kabinowy skutecznie zatrzymuje wszelakiej maści zanieczyszczenia, a w przypadku filtra z wkładem węglowym także niemiłe zapachy. Filtr skutecznie zatrzymuje również pyłki i inne alergeny, dzięki czemu wnętrze auta jest całkowicie bezpieczne.

Czy klimatyzacja jest zdrowa? Jak najbardziej tak, ale tylko wtedy, gdy jest regularnie (raz na rok) czyszczona i dezynfekowana. 

Zapobieganie usterkom klimatyzacji

Klimatyzacja samochodowa należy do tych układów, które psują się, kiedy nie pracują. Oszczędzanie tego układu sprawia, że dochodzi do drogich awarii. Wielu kierowców zastanawia się, dlaczego nie działa klimatyzacja w samochodzie, skoro używali jej sporadycznie... Właśnie dlatego.

Klimatyzacja samochodowa musi być używana minimum raz w tygodniu. Dzięki temu układ jest osuszany z wilgoci (przez filtr osuszacz), a sprężarka smarowana olejem mineralnym (który krąży w układzie wraz z gazem chłodniczym). 

Jak używać klimatyzacji w samochodzie zimą?

Podsumowując – klimatyzacja skutecznie osusza wnętrze auta w trakcie późnej jesieni, zimy i wczesnej wiosny, zapobiegając parowaniu szyb i wewnętrznego lusterka.

Jak używać klimatyzacji w samochodzie zimą? Wystarczy uruchomić wewnętrzny obieg powietrza i nacisnąć gwiazdkę na panelu sterowania.

Warto pamiętać, że przy silnych mrozach uruchomienie klimatyzacji będzie niemożliwe.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki