pl:company:Aktualności:Samochody:Ecomotive – skuteczna strategia fabryki SEAT-a PL/PL

Ecomotive – skuteczna strategia fabryki SEAT-a

SEAT wyróżniony nagrodą „Fabryka Roku”

Martorell, 21/12/2016 r. – SEAT, w ciągu ostatnich pięciu lat, zmniejszył zużycie energii o 23,2% oraz zużycie wody o 24,5%. Osiągnięcie takich wyników jest częścią strategii ECOMOTIVE, która została wdrożona do firmy w 2011 roku. Jej celem była optymalizacja zasobów i coraz efektywniejsza i zrównoważona praca trzech fabryk – Martorell, Barcelony i SEAT Components. SEAT jest obecnie na dobrej drodze, żeby sprostać wyzwaniu zmniejszenia wpływów procesów produkcyjnych na środowisko - i to aż o 25%. Założono, że cel ten zostanie osiągnięty w 2018 roku. 

Efektywność procesów produkcyjnych była jednym z czynników, dzięki któremu firma zdobyła, w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów, wyróżnienie „Fabryka Roku” (Fabrik des Jahres). Nagroda ta jest przyznawana firmom zajmującym się produkcją. Ocenie podlegają fabryki w różnych sektorach. Żeby były brane pod uwagę, muszą się wyróżniać wydajnością, jakością, innowacyjnością i digitalizacją procesów produkcyjnych. Wszystkie te aspekty rozpatruje się z perspektywy ostatnich trzech lat, ale bieże się również pod uwagę potencjalny, również 3 letni okres dalszego rozwoju firmy. Fabryka Martorell otrzymała główną nagrodę. 

Wiceprezes SEAT-a ds. produkcji, dr Andreas Tostmann nie krył swojego zadowolenia: „Wyróżnienie Fabryka Roku jest potwierdzeniem naszej ciężkiej pracy wykonywanej przez cały zespół. Pokazuje nasze zaangażowanie w poprawę wskaźników jakości i wydajności, a także efektywności środowiskowej”.

Strategia PQT – Production, Quality, Team
We wspomnianym konkursie ocenia się również takie aspekty, jak: logistyka, warunki pracy, zarządzanie dostawami czy ochrona środowiska. Jury podkreśliło strategię PQT (Produkcja, Jakość, Zespół) i inicjatywę, która w cel poprawy wydajności i jakości procesów produkcyjnych została podjęta w 2012 roku. Doceniono również długofalowe spojrzenie firmy na rozwój przemysłu samochodowego.

W ramach strategii PQT, SEAT wdrożył środki, które mają na celu ograniczenie wykorzystania zasobów energetycznych, poprawę wydajności i jakości. W rzeczywistości w ciągu ostatnich pięciu lat firma zintensyfikowała swoje działania w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, w tym m.in. logistyki, produkcji i sprzedaży.

Oprócz zmniejszenia zużycia wody i energii o kolejno 24,5% i 23,2%, zmniejszyła się również koncentracja lotnych związków organicznych o 17,2%, ilość odpadów zredukowano o 41,6%, a emisja CO2 jest niższa aż o 65,2%. Wyniki SEAT-a są lepsze niż przypuszczano. Założono, że do 2018 wpływ procesów produkcyjnych na środowisko spadnie o 25%.„Jakość, strategia i produkcja – statystyki tych czynników sprawiają, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia celu”, dodaje Tostmann.

Wysiłki podejmowane przez SEAT-a w celu zwiększenia efektywności i trwałości procesów produkcyjnych wyraźnie wpłynęły na poprawę wskaźników wydajności. Koszt produkcji samochodów w latach 2012-2015 spadł o 10,6%, a liczba produkowanych pojazdów w przeliczeniu na pracownika wzrosła o 17,2%.

SEAT zdobywa kolejne nagrody i nie wygląda, żeby miał się zatrzymać. To wspaniałe zakończenie roku 2016 i świetna perspektywa na zbliżający się rok 2017. 

 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki