pl:company:Aktualności:Samochody:Duch Zwycięstwa PL/PL

DUCH ZWYCIĘSTWA

Co jest szybsze – CUPRA czy oszczep?

Barbora Špotáková, Mistrzyni Olimpijska w rzucie oszczepem i ambasadorka marki SEAT, zdobyła dwa złote medale na Olimpiadach w Pekinie w 2008 oraz w Londynie w 2012 roku. Podczas przygotowań do kolejnych sportowych zmagań, zgodziła się podjąć kolejne wyzwanie – stanąć oko w oko z kolejnym zawodnikiem, jakim jest SEAT Leon CUPRA. Wydarzenie odbyło się na Stadionie Czeskiego Związku Piłki Nożnej. Uczestnicy mieli trzy próby. Kto okazał się szybszy?

  • Kilka sekund przed testem: gdy kierowca SEAT-a Leona CUPRA uruchomił 300-konny silnik 2.0 TSI, Barbora przygotowywała się do rzutu. “Aby skoncentrować się na tym, czego moje ciało musi dokonać, mój umysł musi być absolutnie czysty. Koncentruję się na punkcie po drugiej stronie stadionu i w myślach widzę mój rzut oszczepem w to miejsce.”– wyjaśnia przed startem. 
  • Najlepszy z trzech: tuż po sygnale do startu, SEAT Leon CUPRA przyspieszył od 0 do 100 km/h w czasie 4,9 sekundy. Osiąg ten pokonał wynik Barbory w pierwszej próbie rzutu oszczepem. Podczas drugiego, oszczep wyleciał z jej dłoni z prędkością 7 m/s i pomknął nad stadionem w niedostrzegalny niemal sposób, pokonując samochód. W trzeciej i ostatniej próbie, pomimo prędkości około 90 km/h, oszczep nie był w stanie prześcignąć SEAT-a Leon CUPRA, który zwyciężył pojedynek.
  • Duch zwycięzcy: SEAT Leon CUPRA ma dwa rekordy prędkości na niemieckim Nürburgring – 21-kilometrowym torze wyścigowym o 21 zakrętach. W 2014 samochód stał się najszybszym kompaktowym autem sportowym o przednim napędzie, a rok później uzyskał najlepszy czas wśród samochodów rodzinnych w tym segmencie. Z drugiej strony – Barbora Špotáková, Mistrzyni Świata w rzucie oszczepem. Po uzyskaniu najlepszego wyniku Europejek podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, pobiła rekord świata podczas finału lekkoatletycznych mistrzostw świata w Stuttgarcie w tym samym roku. Dla tej czeskiej zawodniczki „to dowód na to, że ciężka praca, zaangażowanie i cierpliwość przynoszą spodziewane efekty”.
  • W drodze po trzecie złoto: Mistrzyni Olimpijska w rzucie oszczepem i ambasadorka marki SEAT przygotowuje się do swoich piątych Igrzysk Olimpijskich. “Siła, szybkość, doskonała technika i, co najważniejsze, jasny umysł. Nie mogę jeszcze powiedzieć, że pojadę do Tokio w 2020, lecz możliwość zdobycia kolejnego złotego medalu zdecydowanie mnie motywuje”.
  • Życie pełne wyzwań: Barbora Špotáková uwielbia wyzwania i przyznaje, że mierzy się nimi przez całe jej życie, tak osobiste, jak i sportowe. “Dwa wyzwania o szczególnym znaczeniu, to powrót do sportu po urodzeniu syna oraz przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku po kontuzji, której doznałam na pięć miesięcy przed igrzyskami. Moje życie jest pełne wyzwań”.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki