pl:company:Aktualności:Samochody:Dane techniczne SEAT-a Toledo PL/PL

Dane techniczne SEAT-a Toledo, czyli wszystko, co trzeba wiedzieć o wyposażeniu i częściach tego samochodu.

SEAT Toledo przechodzi do historii. W 2019 roku ostatni egzemplarz tego auta zjeżdża z taśmy produkcyjnej. Z pewnością jednak nieraz jeszcze usłyszymy o Seacie Toledo. A to za sprawą jego popularności zarówno w Polsce, jak i za granicą. Warto więc poznać dane techniczne SEAT-a Toledo, jak też szczegóły dotyczące jego serwisowania, części oraz wyposażenia. Oto one!

Jak dane techniczne SEAT-a Toledo zmieniają się na przestrzeni lat

W latach 1991-1999 świat zawojowała pierwsza generacja SEAT-a Toledo. Klienci mieli wybór spośród kilkunastu wariantów silnika benzynowego oraz kilku wariantów z silnikiem dieslem. Pojemność silników benzynowych zawiera się w przedziale 1.6 l do 2.0 l. W przypadku diesli owa pojemność niezmiennie wynosi 1.9 l.

Mocniejszy silnik pojawia się wraz z nastaniem 2000 roku. Jest to VR6 o pojemności 2.8 l oraz mocy równej 204 KM. Jest to, jak do tej pory, najmocniejszy silnik w tym modelu. Dwa lata później pojawia się SEAT Toledo Cupra R. Omawiany model zyskuje sportowe oblicze, a przy tym moc rzędu od 210 do 225 KM oraz pojemność 1.8 l.

Jeśli chodzi o moc klasyczne wersje pojazdów SEAT Toledo, to ich moc oscylowała w przedziale od 70 km do 150 KM przy silnikach benzynowych oraz od 64 do 90 KM u pojazdów z dieslem. Jeśli chodzi o parametry nadwozia, wszystkie warianty owego SEAT-a były 4-drzwiowe z pięcioma miejscami siedzącymi. Tak przedstawiają się dane techniczne pierwszych SEAT-ów Toledo. Kolejne lata przyniosą zmiany w zakresie projektu, wymiarów, mocy i pojemności silników.

SEAT Toledo 2 i jego wersje wyposażeniowe

W 1999 roku zjawia się druga generacja. W swojej stylistyce podobna do poprzedniej, także ze względu na fakt, że pracował nad nią ten sam projektant.. Skądinąd pracuje nad nią ten sam projektant. Auto zachowuje swój rodzinny charakter, a zatem jest nadal 4-drzwiowe oraz posiada 5 miejsc siedzących. Różni się natomiast nieco swoimi wymiarami.

Pojemność silników w tym modelu zawiera się w przedziale od 1.4 l do 2.3 l dla pojazdów benzynowych. W przypadku diesli wartość 1.9 l pozostaje bez zmian w stosunku do poprzedników. Z kolei najniższa moc dla SEAT-a Toledo na benzynę wynosi 75 KM, zaś najwyższa - 180 KM. W przypadku diesli wartość ta waha się między 90 a 150 KM.

Na uwagę zasługują także nowe wersje wyposażenia. Na światło dzienne wychodzą takie modele jak SEAT Toledo Signa, SEAT Toledo Stella, SEAT Toledo Sport oraz SEAT Toledo Top Sport. To znak, że marka otwiera przed kierowcami coraz to nowe możliwości, a SEAT Toledo II zjednuje sobie nowych zwolenników.

Większe wymiary SEAT-a Toledo 3

Pojazdy trzeciej generacji zadziwiają odbiorców swoim projektem. Dla wielu, wyrazisty design stanowił spore zaskoczenie. Zmiany wypadają jednak jak najbardziej na plus. Seat Toledo 3 to auto 5-drzwiowe z pięcioma miejscami do siedzenia. Pojemność silnika waha się tutaj od 1.6 do 2.0 l dla aut benzynowych oraz od 1.9 do 2.0 l dla diesli. Moc aut na benzynę zawiera się z kolei w przedziale 102-160 KM, dla diesli zaś 105-170 KM.

Modele trzeciej generacji to także większe auta, które zachwycają swoją przestrzennością. Pasażerowie, zarówno ci z przodu, jak i na tylnych siedzeniach zyskują jeszcze większy komfort.

Jeszcze większy SEAT Toledo 4

Wraz z upływem lat SEAT Toledo nadal powiększa się. Ostatnia i największa jak do tej pory wersja pojazdu jest dostępna w wersji cztero- oraz pięciodrzwiowej. Zawsze z pięcioma miejscami do siedzenia. Pojemność benzynowego silnika tym razem to od 1.0 l do 1.4 l, natomiast w pojazdach z dieslem 1.4 - 1.6 l. Moc silnika beznynowego zawiera się w przedziale od 75 do 125 KM, zaś w przypadku diesla - 90-115 KM.

Serwis oraz wymiana części samochodowych w Seacie Toledo

Wprawdzie SEAT Toledo nie będzie już produkowany, jednak jego właściciele nadal mogą liczyć na wsparcie serwisowe. Wszelkie usterki związane np. z działaniem komputera pokładowego, kontrolek, bezpieczników, oświetlenia led i wielu innych nadal będą naprawiane w autoryzowanych serwisach SEAT-a. Również tam udajmy się w celu wymiany części samochodowych jak felgi, sprzęgło czy choćby podłokietnik. SEAT Toledo to wprawdzie część historii, jednak będzie nam służył przez wiele lat!

Poznaj również historię SEAT-a Toledo!

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki