pl:company:Aktualności:Samochody:Tarraco z najwyższą oceną PL/PL

SEAT Tarraco

Tarraco otrzymał najwyższą ocenę EURO NCAP w testach w zakresie bezpieczeństwa.

Nowy SUV SEAT Tarraco - kluczowy dla największej ofensywy produktowej model SEAT-a - uzyskał pięciogwiazdkową ocenę za bezpieczeństwo w testach samochodów Euro NCAP. SUV ten wpisuje się bardzo dobrze w tradycję marki, znanej z produkcji samochodów, które nie tylko spełniają potrzeby zróżnicowanej grupy klientów, ale również charakteryzują się najlepszym na rynku poziomem bezpieczeństwa.

Flagowy SUV SEAT-a osiąga najwyższą pięciogwiazdkową ocenę od Euro NCAP.

Procedury testowe Euro NCAP stają się z każdym rokiem coraz bardziej wymagające. Organizacja zwiększa ilość testów samochodów i ich rygorystyczność. Pojazdy są badane pod każdym względem. Pomiarom poddawana jest ich zdolność do zapewnienia bezpieczeństwa korzystających z nich dorosłych i dzieci, a także innych uczestników ruchu drogowego. Wnikliwej analizie podlegają wszystkie, nawet bardzo zaawansowane systemy wspierające bezpieczeństwo.

Flagowy model SEAT-a, nowy SUV Tarraco, wyróżnił się najwyższym poziomem bezpieczeństwa w testach przeprowadzanych przez organizację badającą samochody osobowe.

Tarraco przeszedł szereg skrupulatnych badań mających na celu ustalenie jego poziomu bezpieczeństwa. Ochrona dorosłych użytkowników ustalana jest w ramach Euro NCAP w oparciu o testy, takie jak m.in. zderzenia czołowe obejmujące 40% przedniej części pojazdu ze sztywną przeszkodą o pełnej szerokości, zderzenie z przeszkodą boczną i zderzenie ze słupem. Sprawdza się stopień obrażeń kręgów szyjnych (whiplash) na skutek zderzenia, bada automatyczny system hamowania (AEB), przy różnych prędkościach i powierzchniach zderzenia.

Dla ochrony dzieci najważniejsze są 3 główne aspekty: ochrona wynikająca z urządzeń przytrzymujących, to jak dobrze pojazd integruje urządzenia przytrzymujące różnych wielkości, i wreszcie elementy wyposażenia samochodu mające zapewnić bezpieczny przewóz dzieci.

Suv SEAT Tarraco nie został zaprojektowany wyłącznie po to, by chronić swoich pasażerów. Dużo wysiłku włożono również w to, by zadbać o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. W ramach badań Euro NCAP sprawdza się potencjalne ryzyko spowodowania obrażeń głowy, miednicy i nóg u pieszego lub rowerzysty. Ocenia się rozwiązania mające na celu zapobieganie wypadkom lub ograniczenie ich występowania.

Badane są również najważniejsze technologie wsparcia jazdy oraz tego, jak mogą one poprawić bezpieczeństwo. Program testów samochodów Euro NCAP jest niezwykle kompleksowy.

Organizacja uznała, że użytkownicy pojazdu i uczestnicy ruchu byli dobrze chronieni w sytuacji każdego testowanego wypadku. SEAT Tarraco otrzymał notę 97% w kategorii ochrony dorosłych, 84% dla ochrony dzieci, 79% dla niechronionych uczestników ruchu i 79% dla systemów bezpieczeństwa.

Tarraco uzyskał znakomitą ocenę bezpieczeństwa w wymagających testach Euro NCAP. Jest to wynik, który odzwierciedla nacisk, jaki położyliśmy na bezpieczeństwo przy projektowaniu naszego najnowszego SUV-a, a także nasze zaangażowanie, by we wszystkich wytwarzanych przez nas modelach zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno czynnego, jak i biernego” wskazuje Luca de Meo, Prezes Zarządu SEAT-a.

Zaprojektowany z myślą o najwyższym bezpieczeństwie 

SEAT Tarraco gwarantuje doskonałą ochronę swoim użytkownikom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego. W dziedzinie bezpieczeństwa jest punktem odniesienia dla konkurencji. Osiągnięcie tego było możliwe dzięki połączeniu wiedzy zebranej w procesie opracowywania poprzednich modeli SEAT-a z najnowszymi technologiami bezpieczeństwa.

SUV SEAT Tarraco oferuje bogaty wybór samochodowych systemów bezpieczeństwa opartych na pochodzących z wielu źródeł danych sensorycznych. Pozwalają one SUV-owi, jak nigdy dotąd, ocenić sytuację na drodze i odpowiednio się do niej dopasowywać. Są to m.in.: system awaryjnego zatrzymania (Emergency Assist), asystent martwego pola (Blind Spot Detection), asystent bezpiecznego wysiadania (Exit Assist), system rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition), system wspomagający jazdę w korku (Traffic Jam Assist) oraz asystent świateł drogowych (Light Assist) jako wyposażenie opcjonalne. Po raz pierwszy wprowadzono dwa nowe systemy bezpieczeństwa: system ochrony pasażerów (Pre-Crash Assist) oraz system ochrony pasażerów podczas dachowania (Rollover Assist).

System Pre-Crash Assist potrafi zareagować w zaledwie 0,2 sekundy od wykrycia nadchodzącego wypadku – zaciska pasy bezpieczeństwa, włącza światła awaryjne, zamyka okna i szyberdach – i pomaga w ochronie kabiny pojazdu. Rollover Assist, system wykrywający dachowanie, w chwili aktywacji uruchomi kurtynowe poduszki powietrzne i napinacze pasów bezpieczeństwa.

Warto tu także wspomnieć system Front Assist z czujnikiem rowerowym, asystenta pasa ruchu i system powiadamiania ratunkowego. Wszystko to sprawia, że SEAT Tarraco bije na głowę konkurencję w segmencie dużych SUV-ów.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki