pl:company:Aktualności:Samochody:Pięć gwiazdek EURO NCAP dla SEAT-a Ateca PL/PL

NAJWYŻSZA OCENA W TEŚCIE EURO NCAP

Pięć gwiazdek EURO NCAP dla SEAT-a Ateca

Martorell, 23/06/2016. – SEAT Ateca uzyskał najwyższy wynik w testach Euro NCAP. Pierwszy SUV w historii hiszpańskiej marki udowodnił wysoki poziom bezpieczeństwa, za który otrzymał 5 gwiazdek. SEAT Ateca  zdobył najwyższe noty w każdej kategorii, ze szczególnym wyróżnieniem w dziedzinie bezpieczeństwa dzieci oraz dorosłego pasażera, a także ochrony pieszych i systemów wspomagania kierowcy.

Wyróżnienie to Ateca odebrała tuż przed wprowadzeniem do sprzedaży. Jest to pierwszy model w ofensywie SEAT-a, którą zaplanowano na najbliższe 18 miesięcy – w tym czasie zobaczymy aż 4 nowe modele, m.in. w 2017 roku kolejnego SUV-amarki. Testy Euro NCAP SEAT- a Ateca zostały wykonane w nowym standardzie, w którym jeszcze bardziejpodwyższono wymogi stawiane samochodom – wprowadzono nowe rozmiary manekinów i dodatkowe testy. Ateca poradziła sobie z nimi bez najmniejszego problemu.

SEAT Ateca swój sukces w NCAP zawdzięcza m.in. systemom wspomagania kierowcy oferowanym w standardzie. Nowy model, zaprojektowany i wyprodukowany od początku do końca w Barcelonie, ma ich pod dostatkiem – zawiera m.in. system awaryjnego hamowania Front Assists z rozpoznawaniem pieszych, który Euro NCAP testuje od 2016 roku. Dodatkowo, w modelu Ateca znajduje się ceniony przez kierowców Asystent pasa ruchu.

Nowy SUV SEAT-a, mający stać się, obok Ibizy i Leona, trzecim filarem marki, jest wyposażony w standardzie w aż 7 poduszek powietrznych, w tym poduszkę chroniącą kolana kierowcy, a także pasy bezpieczeństwa z napinaczem i ogranicznikiem obciążenia na przednich i tylnych siedzeniach. Ostatnie rozwiązanie dokładnie dopasowuje pas do pasażerów o różnej budowie ciała czy wzroście, gwarantując lepszą ochronę w momencie zderzenia.

Ateca, pierwszy reprezentant SEAT-aw jednym z najszybciej rozwijających się segmentów, posiada również inne elementy wyposażenia zwiększające bezpieczeństwo, takie jak uchwyty Isofix z Top Tether dla najmłodszych, a także Asystenta świateł drogowych, czujnik martewgo pola, kamerę 360°, funkcję rozpoznawania zmęczenia kierowcy, ogranicznik prędkości i przypomnienie o niezapiętych pasach bezpieczeństwa.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki