pl:company:Aktualności:Nagrody:Nowy SEAT Ibiza PL/PL

NOWY SEAT IBIZA

Zdobywa nagrodę Red Dot Award

Nowy SEAT Ibiza to bez wątpienia najlepszy design SEAT-a w historii w segmencie A0. Marka sprostała wyzwaniu, jakim było wykorzystanie ponad trzydziestu lat historii przy jednoczesnym uznaniu wielkiego znaczenia tego modelu jako filara hiszpańskiej marki samochodów. Bowiem nowa Ibiza to nie tylko wszystko to, co dla SEAT-a charakterystyczne, ale także nowe rozwiązania, będące kolejnym etapem ekspresji designu marki. Niepodważalnym dowodem na to, że się to udało, jest nagroda Red Dot Award: Product Design 2017, przyznana właśnie nowemu SEAT-owi Ibiza.

Od 1954 roku Red Dot Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów designu na świecie. Zdobycie nagrody oznacza międzynarodowe uznanie dla jakości i innowacyjności. Najważniejszą kategorią wśród nagród  jest kategoria Product Design. Jury przyznające nagrodę Red Dot Award: Product Design składa się z 40 międzynarodowych ekspertów, którzy nie mogą pracować dla żadnej firmy produkcyjnej ani głosować na produkty, w których powstanie mogli być zaangażowani. W ten sposób unika się konfliktu interesów przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu bezstronności i neutralności.

Nagroda Red Dot Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu na świecie, podkreślająca jakość i innowacyjność.

Piąta generacja Ibizy została zaprojektowana w Barcelonie i po raz pierwszy od premiery w 1984 roku, model ten zyskał status ikony marki SEAT. To najstarszy model w historii marki, a przy tym bestseller, który znalazł ponad  5,4 miliona nabywców.

Nowy SEAT Ibiza wyróżnia się w szczególności dynamiką i jakością prowadzenia, imponującą stabilnością i niezawodnością na drodze, znacznie wyższą jakością wnętrza, niezwykłym poziomem bezpieczeństwa i łatwości stosowania rozwiązań technologicznych oraz wyższym komfortem… A wszystko to widać już na pierwszy rzut oka dzięki niezwykłemu designowi. 

„Ibiza jest kulminacją, a zarazem wyrazem dojrzałości naszego nowego języka designu marki SEAT powstałego w 2012 roku”, mówi Dyrektor ds. Designu marki SEAT, Alejandro Mesonero-Romanos

W nowej generacji SEAT-a Ibiza łatwo dostrzec język designu SEAT – w pełnych, trójkątnych reflektorach LED z ich charakterystycznym wyglądem w świetle dziennym oraz w pełnej dumy obecności logo na przednim grillu, wizualnie podkreślonej dwoma przetłoczeniami na masce i niewielką przerwą w chromowanej obwódce. Design w kształcie litery X podkreśla dynamikę i dużą stabilność. 

Krótkie zwisy, koła mocno wysunięte w narożniki pojazdu, długi rozstaw osi, czy kształt okien nie tylko wzmacniają sportowy i dynamiczny charakter auta, ale także podkreślają jego wielkość i szerokość. „Nadaliśmy temu modelowi najpiękniejsze proporcje, kładąc szczególny nacisk na kształty i powierzchnie, dające efekt trójwymiarowości, który zadowoli nawet najbardziej wymagające oko”, dodaje Alejandro Mesonero-Romanos. Nadwozie nowego SEAT-a Ibiza to z jednej strony przykład doskonale dobranych proporcji, silnego charakteru i zwinności, a z drugiej powiew świeżości i młodości połączonej z dojrzałością i równowagą. 

„Posągowy wręcz kształt i pełen charakteru wygląd odznacza się w każdym detalu wnętrza i na zewnątrz”, wyjaśnia Alejandro Mesonero-Romanos. Nadwozie osiąga swoją posągowość dzięki połączeniu ostrych linii i gładkich powierzchni. Podwójne, boczne przetłoczenia pod linią okien, charakterystyczny element designu SEAT-a, nadają pojazdowi dodatkowego wrażenia trójwymiarowości, zaś z tyłu zachodzące na boki światła płynnie przechodzą w tylne przetłoczenia, podkreślając unikalny design i zapewniając doskonałe właściwości aerodynamiczne. Mocne, wyraziste linie klapy bagażnika i zderzaka wzmacniają wrażenie szerokości pojazdu, tworząc wraz z tylnymi odblaskami monolityczny wizerunek, który optycznie obniża samochód. Różne poziomy wyposażenia są widoczne w różnych detalach. Na przykład charakter wersji FR podkreślają końcówki rur wydechowych po obu stronach tylnego zderzaka, zaś wersja XCellence to elementy chromowane, akcentujące wyrafinowanie i styl. 

Doskonałe proporcje połączone z wyrazistym charakterem i zwinnością to cechy wyróżniające nowego SEAT-a Ibiza.

Wnętrze to kontynuacja doskonałych proporcji oraz udoskonalone poczucie przestrzeni i komfortu. Skrupulatny dobór materiałów zaowocował wyższym poziomem elegancji i jakości. Większe napięcie widoczne w precyzyjnie poprowadzonych liniach dodaje lekkości, tworząc tchnący świeżością i dynamiką charakter. Całość wnętrza zdominowana jest liniami poziomymi, a przemyślna organizacja stref użytkowych z podniesioną konsolą zapewnia lepszą ergonomię i wyższe bezpieczeństwo. Wszystkie przełączniki usytuowane są jak najwyżej dookoła kierowcy, co pozwala mu korzystać z nich bez odrywania wzroku od drogi.  
 
Dźwignia zmiany biegów umieszczona jest w najwyższej z możliwych pozycji, co ułatwia zmianę biegów. Ogromną wagą przywiązywano do wykończenia nawet najdrobniejszych detali. Miało to na celu stworzenie wrażenia jak największego podobieństwa do kolejnego, wyższego segmentu rynku. Dostępne są liczne opcje personalizacji, takie jak wybór oświetlenia wnętrza czy nowoczesny, 8-calowy wyświetlacz z systemem Full Link. Deskę rozdzielczą chroni system filtrów Air Care, oddzielający podróżnych od wszelkich alergenów i dbający o całkowitą czystość powietrza w samochodzie.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki