pl:company:Aktualności:Nagrody:Biznesmen roku PL/PL

Biznesmen Roku

Dr. Francisco J. García S.

Martorell, 18/11/2016. – Prezes Zarządu marki SEAT i członek Zarządu Volkswagen AG dr Francisco Javier García Sanz otrzymał Medal Honoru dla Przedsiębiorcy Roku od stowarzyszenia Foment del Treball. Wyróżnienie zostało przyznane podczas 9. edycji Plebiscytu Medals of Honour and Carles Ferrer Salat Awards, który organizuje Stowarzyszenie Pracodawców w uznaniu najbardziej znanych osób lub firm w sektorze biznesowym. Nagrodę w imieniu dr García Sanz odebrał Prezes marki SEAT, Luca de Meo.

Foment del Treball wyróżnił Prezesa Rady Nadzorczej SEAT-a Medalem Honoru dla Przedsiębiorcy Roku za poświęcenie wobec  sektora samochodów i tworzenie nowego zatrudnienia. Nagroda ta podkreśla wysiłki inwestycyjne podejmowane przez markę SEAT z jego nowymi modelami, które dążą do doskonałości w każdym obszarze. Foment del Treball w szczególności uznało rolę marki SEAT jako głównego motoru napędowego hiszpańskiego przemysłu i promotora nowych inicjatyw biznesowych, tworzonych przez Startup SEAT Accelerator by Conector.

Urodzony w Madrycie w 1957 roku dr Francisco Javier García Sanz był Przewodniczącym Zarządu SEAT-a od roku 2007. Ponadto, jest członkiem Zarządu Volkswagen AG odpowiedzialnym za Zamówienia. Od 2008 do 2012 roku, dr García Sanz był przewodniczącym Hiszpańskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów osobowych i ciężarowych (ANFAC). W 2010 roku został odznaczony Orderem Zasług Cywilnych, a w 2013 roku został uznany za „Zasłużoną Osobowość Hiszpańskiego Sektora Motoryzacyjnego” przez Hiszpańskie Stowarzyszenie Profesjonalistów z Sektora Motoryzacyjnego (ASEPA). Rok później otrzymał tytuł „Uznanej Osoby w Sektorze Motoryzacyjnym” od Fundacji Eduardo Barreiros.

SEAT przyczynił się do wzrostu zatrudnienia w Hiszpanii (bezpośredniego, pośredniego i indukowanego) dając około 100 tysięcy miejsc pracy. Marka, która jest obecnie zaangażowana w największą ofensywę produktową w swojej historii, planuje wprowadzenie trzech nowych modeli w przyszłym roku (Leon, Ibiza i Arona). Dodatkowo, SEAT jest największym inwestorem w badania i rozwój w Hiszpanii, inwestując 3,3 mld euro od 2015 do 2019 roku i generując zysk operacyjny w wysokości 137 mln euro w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2016 roku.

W ceremonii wręczenia nagród wziął udział Król Filip VI wraz z Katalońskim Prezydentem Carlesem Puigdemont, Wiceprzewodniczącym Hiszpańskiego Rządu Soraya Sáenz de Santamaría, Przedstawicielem Rządu Hiszpańskiego w Katalonii Maríą de los Llanos de Luna i Prezydentem Stowarzyszenia Hiszpańskiego Pracodawcy Juanem Rosell.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki