pl:company:Aktualności:Nagrody:Arona zdobywa nagrodę Red Dot Award PL/PL

SOLIDNY, EKSCYTUJĄCY DESIGN

Arona zdobywa nagrodę Red Dot Award 2018 za design.

Połączenie ekspresyjnego stylu, dynamiki i funkcjonalności nowego SEAT-a Arony zostało wyróżnione tytułem Best Product Design 2018 w prestiżowym konkursie Red Dot Award. Nowy kompaktowy model SEAT-a imponuje designem rodem z Barcelony. Kluczową rolę w trakcie wybierania zwycięzcy odegrały także szerokie możliwości personalizacji SEAT-a.

Od 1954 roku Red Dot Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów designu na świecie. Zdobycie w nim nagrody oznacza międzynarodowe uznanie dla jakości i innowacyjności. Najważniejszą kategorią wśród nagród jest kategoria Product Design. Jury przyznające nagrodę Red Dot Award: Product Design składa się z 40 międzynarodowych ekspertów, którzy nie mogą pracować dla żadnej firmy produkcyjnej ani głosować na produkty, w których powstanie mogli być zaangażowani.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że SEAT Arona otrzymał jedną z najbardziej prestiżowych nagród za design

Nowy SEAT Arona wyróżnia się w szczególności kompaktowymi wymiarami, dynamiką prowadzenia – zarówno podczas jazdy po mieście, jak i na autostradach, niezwykłym poziomem bezpieczeństwa, dostępem rozwiązań technologicznych oraz wyższym komfortem. A wszystko to widać już na pierwszy rzut oka, dzięki niezwykłemu designowi crossovera.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że SEAT Arona otrzymał jedną z najbardziej prestiżowych nagród za design. Chcieliśmy nadać temu modelowi wyraźny charakter miejskiego crossovera – mówi Dyrektor ds. designu marki SEAT, Alejandro Mesonero-Romanos. – SEAT Arona to przykład designu zapowiadającego przygodę – dodaje.

W Aronie łatwo dostrzec język designu SEAT-a. Jego wyrazisty charakter podkreśla choćby dająca efekt trójwymiarowości osłona chłodnicy wraz z reflektorami w technologii LED, które generują snop światła o temperaturze dziennej, zapewniając znakomitą widoczność po zmroku.

Solidny przód crossovera Arony przypomina strukturą model Ateca. Sprawia wrażenie trójwymiarowości, wyrazistej, ale nie agresywnej. Tablica rejestracyjna na klapie bagażnika wizualnie podwyższa samochód i wzmacnia konstrukcję zderzaka. Zarówno dach, jak i relingi dachowe nawiązują swoimi detalami do estetyki pojazdów terenowych. Są to elementy wspólne dla wielu nowych modeli SEAT-a, tworzą nowy język designu tej firmy. Arona ma jednak bez wątpienia swoją odrębną osobowość. Wyraźnie widać to w jej wnętrzu, które wyróżnia się przestronnością i przywiązaniem do detali, podkreślającym wysoką jakość wykonania.

Koncepcja Wysokiej Konsoli istotnie podkreśla jej znaczenie, co ma wpływ na bezpieczeństwo i ergonomię. Wszystkie wskaźniki zlokalizowano w taki sposób, aby kierowca nie musiał odrywać wzroku od drogi, kiedy chce na nie spojrzeć. Szczególną uwagę poświęcono fotelowi kierowcy. Wszystkie przełączniki skierowane są w jego stronę. Wszystkie są w zasięgu ręki, co ułatwia korzystanie z nich i wpływa na wzrost bezpieczeństwa. Fotele pasażerów również są wygodniejsze, zapewniają stabilniejsze oparcie i większe poczucie ochrony. W Aronie zastosowano ekskluzywne tkaniny, odcienie i kolorystkę wnętrza. Nie zapomniano o tym, że kierowcy współcześnie oczekują różnych wariantów wyposażenia i licznych możliwości personalizacji. Dlatego w aucie można np. dostosować koloru konsoli do deski rozdzielczej.

Przyznana nagroda pokazuje, że firmie SEAT udało się uzyskać oryginalny wygląd o odważnej i wyważonej stylistyce.

SEAT Arona wyróżnia się kompaktowymi wymiarami, wyglądem zewnętrznym, przestronnym wnętrzem i wieloma opcjami personalizacji.

Możliwość personalizacji pojazdu jest bardzo ważna. Klienci chcą dostosować swoje auto do własnych potrzeb. Jeśli chodzi o kolorystykę, Arona jest podzielona na dwie części: dolną część nadwozia oraz dach wraz z przednim i tylnym słupkiem. Dach dostępny jest w kolorze szarym, czarnym, pomarańczowym lub w kolorze karoserii.  Łącznie Arona dostępna jest w 68 różnych kombinacjach kolorystycznych. Na tylnym słupku widnieje grawerowana litera X podkreślająca terenowy wygląd modelu Arona. Każdy model SEAT-a charakteryzuje się dynamicznym, wszechstronnym, nowoczesnym i sportowym charakterem. Crossover Arona zachowuje wszystkie te cechy, ale ma bardziej przestronne wnętrze i oferuje szerszy zakres możliwych zastosowań.

SEAT Arona polepsza wyniki: sprzedano już 25000 pojazdów.

Pojawienie się modelu Arona w salonach poprawia wyniki sprzedaży marki. W ciągu ponad trzech miesięcy marka sprzedała 25 000 egzemplarzy nowego crossovera. 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki