pl:company:Aktualności:Firma:WICEPREZES DS. PRODUKCJI SEAT-A- DR TOSTMANN PL/PL

WICEPREZES DS. PRODUKCJI SEAT-A DR TOSTMANN

Wyróżniony nagrodą Eurostars Award

Monachium/Martorell, 08/09/2016. - Wiceprezes ds. Produkcji, dr Andreas Tostmann, został wyróżniony przez prestiżową organizację Automotive News Europe nagrodą Eurostars w kategorii Produkcji Wykonawczej. Nagroda została przyznana za jego karierę wybitnego lidera przemysłu samochodowego w Europie i doskonałe zarządzanie produkcją.

Dr Tostmann, Wiceprezes ds. Produkcji marki SEAT od 2011 roku, jest odpowiedzialny za trzy zakłady w Hiszpanii – SEAT Martorell, SEAT Barcelona i SEAT Części – oraz zajmował kilka międzynarodowych stanowisk w Grupie Volkswagena. Dr Tostmann otrzymał nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie zarządzania produkcją.

Swoje podziękowanie wyraził słowami – „Jestem bardzo wdzięczny za to uznanie, które jest wynikiem zaangażowania i pracy zespołowej, dzięki czemu SEAT mógł zwiększyć produkcję w fabryce w Martorell o 60% w ciągu ostatnich 6 lat, konsekwentnie poprawiając efektywność procesów i jakości naszych pojazdów. Naszym celem jest kontynuacja tego wzrostu oraz ciągła poprawa jakości i wydajności, a także efektywności środowiskowej”.

Gdy zarządzał fabryką SEAT-a w Martorell otrzymał nagrody w 2013 i 2015 roku, w ramach uznania za najbardziej wydajny zakład produkcji samochodów w Europie i świetne zarządzanie. W tym roku odbiorcą nagrody Excellence Award była z kolei fabryka części. W ubiegłym roku firma zainwestowała ponad 17 milionów euro w poprawę ekologiczności i rozbudowę programu Eko-Fabryka w celu optymalizacji zasobów marki.

Fabryka SEAT-a w Martorell zajmuje pierwsze miejsce w Hiszpanii pod względem produkcji. W 2015 roku SEAT odnotował najwyższy poziom produkcji od 2001 roku, z przyrostem 7,8%, zamykając rok na poziomie 477,077 wyprodukowanych aut. W Martorell produkowane są SEAT Ibiza i Leon, a także Audi Q3 – jedyny pojazd premium wytwarzany w Hiszpanii.

Ścieżka kariery

Jako doktor inżynierii mechanicznej, Andreas Tostmann dołączył do Volkswagena w 1990 roku, działając w obszarze planowania produktu. Od 1994 roku był odpowiedzialny za zarządzanie tzw. Powertrain Systemem w Meksyku. W 1995 roku przejął również odpowiedzialność za techniczne zaprojektowanie i zarządzanie projektami Powertrain System dla Grupy Volkswagena. W 1998 roku został Kierownikiem Produkcji w fabryce Volkswagena w Salzgitter (Niemcy), a 3 lata później awansował na Dyrektora Fabryki. W 2004 roku został Dyrektorem Zarządzającym Volkswagenem w RPA, zostając tam do 2007 roku, kiedy to powołano go na Prezesa Zarządu Volkswagena na Słowacji. Przy tej funkcji dr Tostmann był odpowiedzialny również za produkcję. Wiceprezesem ds. Produkcji marki SEAT jest od grudnia 2011 roku.

 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki