pl:company:Aktualności:Firma:SEAT, SAMSUNG oraz SAP połączyły siły, by opracować przyszłościowy “samochód z łącznością” PL/PL

SEAT, SAMSUNG oraz SAP

połączyły siły, by opracować przyszłościowy “samochód z łącznością”

Barcelona, 20/02/2016. - SEAT, Samsung Electronics oraz SAP SE stworzyły technologiczny sojusz, by wspólnie opracować przyszłościowe projekty dla samochodów z łącznością. Podczas minionego, 11. spotkania na Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie, te trzy firmy zaprezentowały najnowocześniejsze koncepty powstałe w wyniku połączenia innowacji i wiodącej  na rynku kompetencji.

W ubiegłym roku SEAT i Samsung  podpisały porozumienie dotyczące wstępnych rozwiązań technologicznych, które już teraz są obecne w niektórych modelach SEAT-a. W tym roku porozumienie to wzmacnia firma SAP, światowy lider w dziedzinie aplikacji biznesowych, dziedzinie sieci biznesowych i Internecie Rzeczy (IoT).

“Partnerstwo Samsunga z SEAT-em i firmą SAP oznacza nasze zaangażowanie w rozwój innowacyjnych rozwiązań na kolejnym poziomie samochodów z łącznością”, powiedział dr Injong Rhee, viceprezydent wykonawczy i Prezes działu R&D, Software and Services, Mobile Communications Business w firmie Samsung. “Samsung skupia się na wypełnieniu luki pomiędzy elektroniką konsumencką i przemysłem motoryzacyjnym, przenosząc najnowocześniejszą technologię mobilną do doświadczenia związanego z prowadzeniem samochodu”.

Luca de Meo, Prezes Komitetu Wykonawczego marki SEAT,  powiedział: “ Łączność jest dla SEAT-a kluczowym wskaźnikiem. Ten technologiczny sojusz z marką SAMSUNG i SAP umacnia cel SEAT-a , jakim jest stanie się punktem odniesienia w zakresie łączności, a przede wszystkim – poprzez współpracę z najlepszymi partnerami – wdrożenie nowej branży ekosystemów mobilności”. 

“Dostarczenie  skalowalnego i globalnego rozwiązania Internetu Rzeczy dla wyzwania, jakim jest parkowanie w mieście, wymaga współpracy firm będących liderami innowacji na rynku, takich jak SEAT, Samsung i SAP”, powiedział Bernd Leukert, członek Zarządu SAP SE, Products & Innovation. “Poprzez podniesienie standardu integracji SAP Vehicles Network (SVN) i SAP HANA Cloud Platform dla Internetu Rzeczy , SEAT ma dostęp do globalnego wykazu połączonych parkingów ‘on-street’ i ‘off-street’, zgodnie z którym użytkownik może dokonać płatności przy pomocy Samsung Pay i cieszyć się z bezproblemowej integracji z licznymi parkingowymi systemami backend. Razem pracujemy nad tym, by umożliwić proste parkowanie w mieście, jednocześnie kładąc fundamenty pod dodatkowe usługi związane z użytkowaniem samochodu.”

Zawsze połączone samochody!
Celem tego sojuszu jest zapewnienie bezpieczeństwa i łączności użytkownikom podczas jazdy. Ekipy R&D SEAT-a, Samsunga i firmy SAP połączyły swe siły, by na MWC zaprezentować kilka konceptów związanych z łącznością. Obejmowały one:

•    Aplikację, która pozwala na zarezerwowanie miejsca parkingowego i umożliwiająca zapłacenie za parking bez konieczności opuszczania samochodu

Po sukcesie platformy Samsung Pay w Korei Południowej i USA, oczekuje się, że ta prosta i bezpieczna usługa płatnicza Samsunga pojawi się na rynku europejskim w ciągu najbliższych miesięcy. W ostatnim kwartale 2015 roku SAP z powodzeniem wprowadził SAP Vehicles Network (SVN) w Stanach Zjednoczonych i Europie, z Samsung Pay jako partnerem skupiającym usługi dotyczące użytkowania samochodów, takie jak Connected Parking czy Connected Fueling.

Z tym założeniem firmy SEAT, Samsung i SAP opracowały koncept przyszłości, który może być dostępny poprzez SEAT ConnectApp. Planuje się, że aplikacja będzie umożliwiać użytkownikom zarezerwowanie miejsca parkingowego z jakiejkolwiek lokalizacji poprzez identyfikację odcisków palców, nawigowanie kierowcy do lokalizacji i automatyczne otwarcie bramki, kiedy samochód się do niej zbliży. Kiedy kierowca będzie opuszczał parking, płatność będzie dokonywana bezpośrednio poprzez aplikację, bez konieczności wychodzenia z samochodu.

 Ta futurystyczna koncepcja, która po raz pierwszy została zaprezentowana podczas MWC, jest wynikiem współpracy z operatorem parku samochodowego Saba, członkami SVN (jak np. EasyPark) oraz Mobile World Capital. Dodatkowo, przedsięwzięcie jest częścią inicjatywy o nazwie “Mobile Ready”. Została ona zaprezentowana w kontekście prawdziwego miasta, by podkreślić korzyści, jakie przyniesie obywatelom, przemysłowi i instytucjom publicznym, i była wsparta przez Mobile World Capital Barcelona, inicjatywę napędzającą mobilną i cyfrową transformację społeczeństwa przy jednoczesnej poprawie życia ludzi w odniesieniu globalnym.

•    Udostępnianie Cyfrowego Kluczyka: “autoryzacja za pomocą odcisków palców, dla każdego, gdziekolwiek korzystasz z samochodu” 

Dodatkowo podczas MWC, SEAT i Samsung prezentują również ewolucję ubiegłorocznej propozycji Cyfrowego Kluczyka, która była rozwiązaniem dotyczącym zamykania i otwierania drzwi, włączania klimatyzacji oraz zdalnego otwierania i zamykania okien, za pomocą smartfona lub technologii wearable. 

W tym roku innowacyjnym rozwiązaniem jest funkcja, która może w przyszłości być  dostępna w modelach SEAT-a, w której dostęp do samochodu można przekazać innej osobie, bez konieczności przekazywania jej kluczyka do samochodu, nawet kiedy obie osoby są w różnych lokalizacjach. Funkcja obejmuje wydanie całkowicie bezpiecznej autoryzacji dla innej osoby, by mogła ona skorzystać z samochodu, poprzez przesłanie jej wirtualnej kopii wirtualnego kluczyka samochodu na smartfona lub urządzenie mobilne innej osoby.

Na duplikat cyfrowego kluczyka można ustawić ograniczenie czasowe. Po upłynięciu tego czasu, skończy się możliwość udostępniania. Ten projekt aplikacji obejmuje również zarządzanie wirtualnymi kluczykami. Na bardziej zaawansowanym etapie projektu istnieje również przestrzeń na konfigurowanie i ograniczanie serii funkcji samochodu lub jego osiągów, np. ustawianie maksymalnej prędkości lub określanie trybu jazdy, by np. zwiększyć wydajność.

Światowy Kongres Mobilności (WMC) największa wystawa technologiczna  
Już drugi rok z rzędu Samsung i SEAT wspólnie zaprezentowały się podczas MWC. Ta branżowa impreza stała się punktem odniesienia, jeśli chodzi o technologię mobilną w światowym sektorze telekomunikacyjnym, i ma miejsce w Barcelonie, tam gdzie znajduje się centrala SEAT-a. Porozumienie osiągnięte z Samsungiem w ubiegłym roku zostało teraz wzmocnione przez umowę z SAP i  umacnia zaangażowanie SEAT-a w dążeniu do pozycji lidera w dziedzinie łączności w przemyśle motoryzacyjnym. 

Podczas MWC, SEAT na stanowisku SAP (Hall 3, 3M41), na którym prezentowano połączone dema od Samsunga, SEAT-a i firmy SAP, marka SEAT wystawiła pojazd, który reprezentuje  wizję przyszłości samochodów z łącznością.

 

 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki