pl:company:Aktualności:Firma:Dwutorowe szkolenie zawodowe – szkoła dla wybranych PL/PL

Dwutorowe szkolenie zawodowe – szkoła dla wybranych

Martorell, 16/10/2015. - Meritxell Castells każdego poranka pojawia się w barcelońskiej szkole zawodowej SEAT-a, a jej motywacja nie ma sobie równych. Jest jedną z 74 nowych uczniów, którzy zdołali zdobyć miejsce w dwutorowym centrum szkolenia zawodowego, w jej przypadku, by uczyć się na zajęciach z Obsługi obiektów elektromechanicznych. Meritxell wie i czuje to, że jest bardzo dużą szczęściarą –została przecież wybrana spośród 1072 kandydatów.

“Na początku nie mogłam w to uwierzyć”, przyznaje Meritxell, “ale kiedy uzmysłowiłam sobie, że to prawda, zaczęłam skakać z radości, byłam taka szczęśliwa”. Co więcej, w tym semestrze uczęszcza na zajęcia z największą w ostatnich latach liczbą studentek – stale rośnie liczba dziewcząt, które są zainteresowane nauką w trzyletnim programie edukacyjnym, który umożliwi im połączenie  teoretycznej i praktycznej wiedzy, i będzie jednocześnie nagradzał  ekonomicznie. 

Dziś jest szczególny dzień. Meritxell pozna Javiera Péreza, który jest odpowiedzialny za utrzymanie instalacji w fabryce Martorell, i który również uczył się w tej szkole ponad 20 lat temu.  Przemierzając korytarze budynku szkoły, której był uczniem przez trzy lata, Javier wyjaśnia, ze to właśnie tu poznał wartość “ciężkiej pracy, zaangażowania i przywiązywania wagi do szczegółu”, co dziś ma zastosowanie każdego dnia w jego pracy.

Poznają się po zajęciach teoretycznych. Nigdy wcześniej się nie spotkali, ale mają wiele wspólnego – ambicję, by pracować dla SEAT-a. Javier już to osiągnął; Z kolei Meritxell, chciałaby pracować w warsztacie, miejscu, gdzie jest “mnóstwo robotów i mnóstwo technologii. Właśnie to lubię najbardziej – pracę z robotami, programowanie ich, wymianę części...

Spacerując po szkoleniowym obiekcie, Javier nie traci czasu i udziela młodej studentce kilku porad. “Wykorzystaj czas, jaki tutaj spędzasz, baw się i ciężko pracuj. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziesz pracować dla SEAT-a.”. Meritxell aspiruje do tego, by podążać tą samą ścieżką, którą przeszedł Javier i innych 93 młodych, pełnych nadziei studentów, którzy już dołączyli do firmy, na zasadach bezterminowych kontraktów, w ciągu dwóch lat od wdrożenia dwutorowego systemu Szkolenia Zawodowego. Dzień dobiega końca, oboje opuszczają budynek szkoły, a ich pożegnanie jest jednoznaczne - “Do zobaczenia w firmie SEAT”.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki