pl:company:Aktualności:Firma:SEAT otrzymał certyfikat ISO w dziedzinie ekoprojektowania PL/PL

SEAT otrzymał certyfikat ISO w dziedzinie ekoprojektowania

Ekoinnowacje i zaangażowanie w ochronę środowiska

Martorell, 24.11.2016 – SEAT został pierwszą firmą z hiszpańskiego sektora motoryzacyjnego, która – w dziedzinie ekoprojektowania – otrzymała certyfikat ISO 14006. Wyróżnienie to oznacza, że SEAT zredukował szkodliwy wpływ swoich produktów na środowisko, a jego systemy zarządzania są zgodne ze wszystkimi obowiązującymi normami. Certyfikat przyznany przez organizację TÜV Rheinland świadczy o głębokim zaangażowaniu SEAT-a w ochronę środowiska. Firma doskonali swoje produkty tak, aby miały jak najmniejszy wpływ na otaczający nas ekosystem.

Uzyskanie certyfikatu ISO 14006 jest ważnym wyróżnieniem dla marki, która wspiera systemy zarządzania we włączaniu aspektów środowiskowych w projektowanie i rozwój samochodów.

„Jesteśmy pierwszą firmą w hiszpańskim przemyśle motoryzacyjnym, która bierze pod uwagę wpływ jej produktów na środowisko - a to wszystko już od momentu powstania koncepcji nowego auta. Przyznany nam certyfikat ISO jest uznaniem naszej pracy na rzecz ekosystemu”, powiedział dr Matthias Rabe, wiceprezes SEAT-a.

Norma ISO 14006 gwarantuje, że wszystkie ewentualne skutki dla środowiska, jakie może przynieść dany produkt, są starannie rozważane już od momentu projektu, a promowane przez firmę działania mają charakter przede wszystkim zapobiegawczy. SEAT bierze pod uwagę wpływ samochodu na środowisko na każdym etapie jego życia – od projektu, przez okres eksploatacji, aż do momentu utylizacji.

Główny inwestor przemysłowy w obszarze R&D (Research and Development)

SEAT jest wiodącym inwestorem przemysłowym w obszarze R&D w Hiszpanii i czwartym w rankingu hiszpańskich firm, które inwestują swoje zasoby w ten obszar. W 2015 roku SEAT przeznaczył ponad 277 mln euro na działania związane z badaniami, rozwojem i innowacjami. Suma ta to 4,5% przychodów firmy i 2,9% całkowitych wydatków na ten dział w Hiszpanii.

Wynik tych inwestycji może być w najbardziej odczuwalny w Centrum Technicznym SEAT-a. Powstały w 1975 roku w fabryce Martorell ośrodek, zachęca firmę do wdrażania innowacji. Pracuje w nim ponad 1000 inżynierów, którzy są odpowiedzialni za projektowanie i rozwój nowoczesnych technologii. W Centrum Technicznym znajduje się również Centrum Designu, które zatrudnia 130 kreatywnych profesjonalistów. Na całym świecie istnieje tylko 20 ośrodków tego typu.

Wybierając SEAT-a masz pewność, że Twoje auto jest bezpieczne dla środowiska i spełnia wszelkie normy. Ciesz się z jazdy i dbaj o krajobraz za oknem!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki