pl:company:Aktualności:Firma:Rozwój Seat-a w Chinach PL/PL

ROZWÓJ SEAT-A W CHINACH

JAC Volkswagen otwiera nowe centrum badawczo-rozwojowe w Chinach

Centrum naukowo-badawcze powstanie w Hefei, a jego praca skupiać się będzie na takich kluczowych obszarach jak elektryfikacja, łączność i jazda autonomiczna. Tutaj będzie się tworzyła przyszłość elektrycznych i inteligentnych samochodów

JAC Volkswagen Automotive Co., Ltd. zainaugurował przełomowe New Energy Passenger Vehicle Project R&D Centre (centrum badawczo-rozwojowe dla projektu pasażerskich pojazdów elektrycznych) z siedzibą w Hefei w Prowincji Anhui. Uroczystość odbyła się dwa tygodnie po tym, jak Volkswagen Group China, JAC i SEAT podpisały strategiczne porozumienie w obecności prezydenta Chin Xi Jinpinga i premiera Hiszpanii Pedra Sáncheza. 

W tym doniosłym wydarzeniu udział wzięli sekretarz Komitetu Miejskiego Hefei, Song Guoquan, prezes i dyrektor generalny Volkswagen Group China, Prof. dr Jochem Heizmann, przewodniczący JAC, An Jin, wiceprezes SEAT-a ds. Produkcji i Logistyki, dr Christian Vollmer oraz wiceprezes SEAT-a ds. Badań i Rozwoju, dr Matthias Rabe, wraz z innymi przedstawicielami władz lokalnych, udziałowcami JAC Volkswagen, inwestorami i reprezentantami pracowników.

„Inauguracja centrum badawczo-rozwojowego to przełomowy moment w historii JAC Volkswagen” powiedział Li Ming, prezes JAC Volkswagen. „Elektryfikacja i produkcja inteligentnych samochodów to kluczowe kierunki przemiany, której podlega przemysł samochodowy. Dzięki silnemu wsparciu udziałowców i współpracy wszystkich sektorów, spółka sięga po szansę na rozwój oparty na innowacjach, wychodząc z ofensywą samochodów elektrycznych i zmierzając ku przyszłości zorientowanej na zrównoważoną mobilność”.

Centrum badawczo-rozwojowe zlokalizowane w strefie ekonomiczno-technologicznej Hefei, będzie w swej pracy skupiać się na takich kluczowych obszarach jak przyszłość samochodów elektrycznych, czy też inteligentne samochody (łączność i jazda autonomiczna). Wszyscy uczestnicy zaangażują swe inwestycje, wiedzę i technologię, by zapewnić realizację celów centrum. Ten projekt jest miarą postępów, jakie JAC Volkswagen robi w związku ze swą ofensywą samochodów elektrycznych, i wyraźnie wskazuje na kierunek rozwoju, który obrała firma.

Zdaniem wice-prezesa SEAT-a ds. Produkcji i Logistyki i członka rady nadzorczej JAC Volkswagen, dr Christiana Vollmera, „jako SEAT jesteśmy bardzo dumni, że jesteśmy sztandarową marką z Grupy Volkswagen biorącą udział we wspólnym przedsięwzięciu, jakim jest JAC Volkswagen. Chiny to wiodący rynek na świecie w zakresie pojazdów elektrycznych, a SEAT zamierza wraz ze swymi partnerami zadbać o większą zgodność mobilności z zasadami zrównoważonego rozwoju”. 

E-mobilność wraz z digitalizacją, łącznością i jazdą autonomiczną są przyszłością przemysłu motoryzacyjnego. Chiny zaś stały się główną siłą napędową zmian w tym kierunku. Budowa centrum badawczo-rozwojowego nie tylko realizuje postanowienia porozumień z 9 lipca i 28 listopada 2018 r., lecz również stanowi podstawę rozwoju JAC Volkswagen na chińskim rynku pojazdów elektrycznych.

Peter Wyhinny, pierwszy wice-prezes JAC Volkswagen jest “bardzo dumny i podekscytowany, że może być świadkiem tej historycznej chwili. Dzięki błyskawicznemu rozwojowi sektora samochodów elektrycznych JAC Volkswagen, jako pierwsza spółka joint-venture ukierunkowana na produkcję tego typu pojazdów w Chinach, może czerpać pełnymi garściami z zasobów udostępnionych przez udziałowców. Ma to na celu sprostanie potrzebom chińskich klientów i budowa zrównoważonej mobilność w przyszłości w oparciu o nowe technologie”.

Stanowi to część działań podejmowanych przez Volkswagen Group China i jego spółki joint-venture w obszarze e-mobilności, których  celem jest wprowadzenie 30 nowych modeli pojazdów elektrycznych w ciągu dwóch najbliższych lat. Połowa z nich powstanie właśnie w Chinach. Grupa zamierza dostarczyć około 400.000 pojazdów elektrycznych w Chinach w 2020 r., która to liczba wzrośnie do 1,5 miliona w 2025 r.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki