pl:company:Aktualności:Firma:Nowe stanowisko Svena Schuwirtha. PL/PL

Nowy Dyrektor w SEAT-cie- Sven Schuwirth.

SEAT SA powołał Svena Schuwirtha na stanowisko Dyrektora ds. Cyfrowego Biznesu i Strategii Produktowej. Schuwirth objął to stanowisko 1 lipca i będzie podlegał aktualnemu prezesowi firm SEAT-a i CUPRA, Wayne’owi Griffithsowi.

Sven Schuwirth przejmuje nową funkcję w celu wzmocnienia cyfrowego biznesu i strategii produktowej dla obu Hiszpańskich marek samochodów osobowych.

Zadaniem Schuwirtha będzie wzmocnienie cyfrowego zaplecza produktów i usług.

Sven Schuwirth ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, głównie w działach sprzedaży i marketingu. Przez większość swojej kariery zawodowej pracował dla Volkswagen Group. Od 2019 roku odpowiada za rozwój cyfryzacji w AUDI AG, gdzie prowadzi projekty koncentrujące się na wzmacnianiu cyfryzacji sprzedaży i oferowaniu klientom emocjonalnego i prostego doświadczania marki, zarówno online, jak i offline.

 

Prezes SEAT-a SA  i CUPRY, Wayne Griffiths tak wypowiedział się o Dyrektorze ds. Cyfrowego Biznesu i Strategii Produktowej: „Sven Schuwirth jest bardzo wykwalifikowanym menedżerem, który w ostatnich latach stał się niezwykle ważną osobą w świecie cyfryzacji. Ma świetną wizję cyfrowej transformacji marki. Zatrudnienie go pozwoli nam poprawić integralność naszych produktów i usług oraz usprawnić sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z klientami”.

Schuwirth ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej.

W 1999 roku, po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania i inżynierii na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie i Uniwersytecie Kalifornijskim, Schuwirth rozpoczął karierę w AUDI AG. W 2004 roku został Kierownikiem ds. Rozwoju i Wizerunku Marki. W 2008 roku objął stanowisko Dyrektora Strategicznego, odpowiadał za strategię produktową, portfolio i komunikację marki.

Od 2009 do 2016 roku Schuwirth był Dyrektorem ds. Rozwoju Marki i Cyfryzacji. Następnie był odpowiedzialny za cyfrowy biznes w AUDI AG. W 2019 roku wrócił do AUDI AG, po roku pracy dla BMW AG, aby objąć kierownictwo nowo utworzonego działu „Marka Audi, Cyfrowy Biznes i Doświadczenia Konsumenta”. Od 1 kwietnia 2020 roku Schuwirth koncentruje się na  usługach premium w samochodach osobowych i na elektromobilności

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki