pl:company:Aktualności:Firma:Nos do samochodów PL/PL

Nos do samochodów

Martorell, 07/04/2016. – Zmysłów używamy codziennie, nawet podczas tworzenia samochodu. María José López wie o tym doskonale, a swój nos traktuje jako najważniejsze narzędzie pracy. María (chemiczka) i jej zespół to specjaliści w tworzeniu neutralnych zapachów, które są bardzo charakterystyczne dla nowych samochodów – to zawód praktycznie nieznany, a jednak bardzo ważny.

„Indywidualnie analizujemy wszystkie nie-metalowe części samochodu i oceniamy, czy uwalniane przez nie zapachy są przyjemne” - wyjaśnia María José López.„Jednym z testów, jakie wykonujemy, jest podgrzewanie samochodu do ok. 60 st. C., a następnie ocenianie, jak pachnie” – dodaje. Zapachy są łatwiejsze do wykrycia w wyższej temperaturze.

 

Ponieważ nieustannie staramy się zapewnić kierowcom jak najmilsze wrażenia po wejściu do samochodu, „gdy jedna z części wydaje zły zapach zaczynamy szukać rozwiązania lub zastępujemy ją inną”. María José dodaje też, że wszystkie materiały używane w modelach SEAT-a są naprawdę wyjątkowe: „Samochód powinien wyróżniać się delikatnym, skórzanym zapachem, ponieważ to dodaje mu jakości”.  

Zespół ekspertów z wyostrzonym zmysłem węchu musi przestrzegać pewnych zasad, by być najlepszym w swoim zawodzie: niepalenie papierosów czy niestosowanie perfum są tutaj obowiązkowe.

Ten rodzaj badań ma swoje początki w połowie lat 90. Od tego czasu nabiera na znaczeniu. SEAT prowadzi obecnie ponad 400 badań rocznie by zagwarantować, że wszystkie samochody spod tego znaku opuszczą fabrykę z charakterystycznym zapachem nowego samochodu.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki