pl:company:Aktualności:Firma:Katedra Innowacji projekt SEAT-a i IESE Business School PL/PL

SEAT i IESE Business School

Katedra Innowacji – wspólne przedsięwzięcie SEAT-a i IESE Business School

Barcelona, 21.11.2016 r. – SEAT nawiązał ścisłą współpracę z IESE Business School – podyplomową szkołą dla menedżerów. Obie instytucje podpisały porozumienie w wyniku, którego zostanie utworzona, kierowana przez prof. Antonia Dávilę, Katedra Innowacji. Co to oznacza w praktyce? Działania IESE i SEAT-a poszerzą zakres badań nad innowacjami, zaangażują w nie różne modele biznesowe i doprowadzą do upowszechnienia wyników analiz wśród menedżerów i przedsiębiorców. Głównym celem tej współpracy jest pozyskanie cennej wiedzy, która zostanie wzbogacona o istotne dla biznesu podejście akademickie.

Wśród działań, na których skupi się Katedra, jest analiza istniejących już innowacji oraz poszukiwanie kolejnych trendów. Zdobytą wiedzę eksperci będą przekazywać przyszłym menedżerom na seminariach, wykładach i w specjalistycznych publikacjach. 

Umowa z jedną z wiodących instytucji akademickich niesie za sobą szereg inicjatyw, które są promowane przez SEAT-a w Barcelonie. Marka wzmacnia swój związek z miastem, popiera i promuje wszelkie innowacje, które są w nim wdrażane. 

Wspomniana umowa została podpisana przez prezesa SEAT-a Luce de Meo; wiceprezesa spółki ds. HR, Xaviera Rosa; sekretarza generalnego IESE, Jaima Alonso Stuyck’a oraz prezesa międzynarodowej fundacji IESE, Carlosa Cavallę. Podczas ceremonii podpisania porozumienia SEAT i IESE wspólnie podkreślili jego znaczenie dla środowisk akademickich i biznesowych.

„W SEAT-cie jesteśmy przekonani, że poprzez nasze działania, przyszli menedżerowie przyczynią się nie tylko do postępu firmy, lecz również całego społeczeństwa”, powiedział Luca de Meo. „W tym kontekście wymiana doświadczeń między środowiskami akademickimi i biznesowymi oraz harmonizacja ich poglądów są absolutnie niezbędne”.

Ponadto, dyrektor generalny IESE prof. Franz Heukamp stwierdził, że: „przedsiębiorstwa i uczelnie muszą część swojej pracy ukierunkować na badanie i rozpowszechnianie nowych odkryć, które będą kształtować zdolności techniczne, umiejętności zarządzania oraz wartości etyczne przyszłych pokoleń”.

Współpraca świata nauki i biznesu

Porozumienie przewiduje, że kadra kierownicza SEAT-a będzie brać udział w programach i imprezach organizowanych przez studentów IESE, np. sesjach MBA, na których omawia się tzw. studium przypadku. Firma będzie też uczestniczyć w takich przedsięwzięciach, jak IESE Alumni’s Continuous Education Programme czy spotkania Automotive Club. Na tych forach SEAT będzie miał możliwość przekazania przyszłym pokoleniom menedżerów swoich własnych doświadczeń i spostrzeżeń, które odnoszą się do świata biznesu.

SEAT angażuje się w kształcenie przyszłych menedżerów, dlatego oprócz porozumienia z IESE, firma podpisała umowy również z innymi instytucjami naukowymi, jak ESADE czy UPF.

IESE jest jedną z największych międzynarodowych szkół biznesu na świecie. Swoje kampusy ma w Barcelonie, Madrycie, Monachium, Nowym Jorku i Sao Paulo. Konsekwentnie znajduje się w pierwszej dziesiątce światowego rankingu. IESE od czasu jego powstania w 1958 roku w Barcelonie, jest europejskim pionierem edukacji biznesowej. Szkoła, ze swoimi 14 ośrodkami badawczymi i 22 katedrami kierowanymi przez znanych na arenie międzynarodowej profesorów, ma na celu rozwój liderów biznesu. Szkołę wyróżnia jej podejście do zarządzania, szerokie zastosowanie metody case study, jak również międzynarodowy zasięg. To wszystko pozytywnie wpływa na kształcenie przyszłych menedżerów, a także gwarantuje publikację przeprowadzonych analiz w najlepszych czasopismach branżowych. „Financial Times” w swoim rankingu Financial Times Executive Education uplasował IESE na zaszczytnym pierwszym miejscu. 

 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki