pl:company:Aktualności:Firma:Inauguracja SEAT Metropolis: Lab Barcelona PL/PL

CYFROWE LABORATORIUM SEAT

Inauguracja SEAT Metropolis: Lab Barcelona

SEAT Metropolis:Lab Barcelona jest w całości własnością firmy i integralną częścią sieci IT Grupy Volkswagen. Centrum to zostało oficjalnie otwarte 14 listopada podczas Kongresu Smart City Expo World Congress 2017, który odbył się w Barcelonie. Na inaugurację zostało zaproszonych wielu gości z sektora technologicznego. Wśród nich znalazł się Miquel Martí, Dyrektor Zarządzający Barcelona Tech City, wiodącego ośrodka europejskiego ekosystemu przedsiębiorczości, gdzie znajduje się Metropolis:Lab Barcelona.

Celem cyfrowego centrum doskonalenia, które rozpoczęło działalność w kwietniu bieżącego roku, jest analiza oraz poszukiwanie inteligentnych rozwiązań dla wyzwań przyszłej mobilności, jak również przyczynić się do umacniania pozycji SEAT-a jako lidera w segmencie inteligentnych aut. Luca de Meo, biorąc udział w ceremonii inauguracyjnej, podkreślił, że "to laboratorium opiera się na kombinacji mobilnej technologii oraz danych Big Data, by optymalizować relacje pomiędzy ludźmi, inteligentnymi miastami oraz usługami mobilnymi. Naszym celem jest poprawa mobilności oraz spowodowanie, że życie ludzi będzie bezpieczniejsze, bardziej zrównoważone i wydajniejsze, zwłaszcza w inteligentnych miastach, w których żyjemy".

Nadchodzące projekty Metropolis:Lab

Podczas ceremonii otwarcia po raz pierwszy przedstawiono zadania, nad którymi pracuje zespół Metropolis:Lab. Jednym z nich jest aplikacja “About it”, której celem jest poprawa mobilności w Barcelonie. Pośród innych funkcji pokazuje te obszary miasta, na których prowadzone są prace drogowe mogące powodować korki, lub tzw. czarne punkty, w których zdarza się najwięcej wypadków samochodowych. Ogłoszono również dwa kolejne duże projekty. Jose Nascimento podkreślił, że "aplikacja typu ride-share ma na celu ułatwienie mobilności publicznej poprzez tworzenie społeczności korzystających z przejazdów wewnątrzmiejskich". Dodatkowo przedstawił “projekt autobusów na żądanie optymalizujący istniejące linie autobusowe tworząc elastyczne trasy dostosowujące się do częstotliwości korzystania z nich w czasie rzeczywistym”. Pilotażowy test tej inicjatywy jest wdrażany w niemieckim Wolfsburgu, a w kolejnej fazie będzie dostosowywany do Barcelony.

SEAT i jego zobowiązanie wobec Barcelony

Utworzenie laboratorium jest konsekwencją umowy podpisanej pomiędzy SEAT-em, a radą miejską Barcelony. Przedmiotem umowy jest promocja innowacyjności, zrównoważonej mobilności i przyciągania do miasta nowych talentów. W tym samym czasie marka zaangażowała się w CARNET – pierwszy otwarty ośrodek badawczo-innowacyjny skoncentrowany na branży samochodowej oraz miejskiej mobilności w Barcelonie, we współpracy z Politechniką Katalońską oraz Grupą Badawczą Volkswagen.

Co więcej, w lipcu producent samochodów ogłosił lokalizację Casa SEAT w sercu Barcelony, u zbiegu ulic Paseo de Gracia oraz Avenida Diagonal. To multidyscyplinarny obiekt, którego celem jest łączenie życia ekonomicznego i kulturalnego z silnym zamiarem stania się miejscem spotkań dla nowych trendów oraz lokalnych i międzynarodowych talentów. Inauguracja Casa SEAT zaplanowana jest na koniec roku 2018.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki