pl:company:Aktualności:Firma:Carsten Isensee dołącza do SEAT-a. PL/PL

Carsten Isensee dołącza do SEAT-a.

Nowym Wiceprezesem Wykonawczym ds. Finansów SEAT-a został Carsten Isensee. Swoje obowiązki jako członek Komitetu Wykonawczego spółki zacznie pełnić od 1 czerwca 2019 r. Zajmie miejsce Holgera Kintschera, który tego dnia obejmie stanowisko szefa Finansów i Systemów Informatycznych w Volkswagen Commercial Vehicles. Isensee całą swoją karierę wiązał z Grupą Volkswagen i do chwili obecnej był Wiceprezesem Wykonawczym ds. Finansów w Volkswagen Group China.

Menedżer dołącza do SEAT-a z misją przeprowadzenia konsolidacji rekordowego dochodu spółki z wydatkami inwestycyjnymi. Do jego zadań będzie też należało wzmocnienia bazy finansowej firmy pod przyszłe projekty. W 2018 r. SEAT osiągnął najlepszy wynik w swej historii. Dochód spółki osiągnął poziom 294 milionów euro (+4,6% w porównaniu z 2017 r.) Jej przychód zaś był na poziomie 9,991 miliardów euro (+4,6%). W ubiegłym roku spółka przeznaczyła 1,223 miliardów euro (+27,1%) na inwestycje i wydatki B&R. To najwyższa suma w historii firmy.

Carsten Isensee, 59 l., ukończył Zarządzanie Biznesem na Uniwersytecie Wilhelmshaven w Niemczech. Do Grupy Volkswagen dołączył w 1987 r. i od tamtej pory piastował wiele stanowisk w dziale finansowym Volkswagena. Zarówno w siedzibie Grupy w Niemczech, jak i na Słowacji, w Afryce Południowej, Brazylii i Chinach. Od 2014 r. do chwili przystąpienia do SEAT-a, pełnił funkcję Wiceprezesa Wykonawczego ds. Finansów Volkswagen Group China. W trakcie swojej kariery reprezentował spółkę wobec rynku kapitałowego oraz w negocjacjach z akcjonariuszami, wspólnikami, instytucjami publicznymi, związkami zawodowymi i organizacjami rządowymi. Zajmował się także wdrażaniem programów restrukturyzacyjnych, a w Chinach był zaangażowany w rozwój inteligentnej mobilności i usług cyfrowych.

Isensee dołącza do Komitetu Wykonawczego jako Wiceprezes Wykonawczy ds. Finansów.

Cieszy nas, że Carsten Isensee dołączył do naszego zespołu. Jego bogate doświadczenie z zakresu międzynarodowych finansów oraz rozległa wiedza na temat Grupy z pewnością ugruntują pozycję firmy, którą ustanowił Holger Kintscher. Liczymy również, że zaprezentuje świeże spojrzenie, które pozwoli nam się dalej pewnie rozwijać – podkreśla Prezes SEAT-a, Luca de Meo

Holger Kintscher po prawie 10 lat w Komitecie Wykonawczym SEAT-a przenosi się do spółki zależnej Grupy Volkswagen. – Holger Kintscher był katalizatorem ambitnych zmian SEAT-a w ostatnich latach – wyjaśnia de Meo. – To w dużej mierze właśnie Holgerowi i całemu jego zespołowi zawdzięczamy sukcesy naszej firmy. Nie tylko przyczynili się do polepszenia sytuacji SEAT-a, ale także zapewnili nam bezpieczne, pewne warunki rozwoju na przyszłość.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki