pl:company:Aktualności:Firma:Pierwszy SEAT Accelerator od Conector Event PL/PL

Startup Day

Pierwszy SEAT Accelerator od Conector Event

Martorell, 18/10/2016.  SEAT tego dnia gościł Startup Day, imprezę, podczas której kierownictwo firmy oraz partnerzy poznali startupowe projekty, które rywalizują o udział w programie SEAT Accelerator od Conectora. Spośród wszystkich kandydatów, wybranych zostanie jedynie pięciu, którzy przejdą do kolejnego, listopadowego etapu odbywającego się pod patronatem organizacji Conector.

Startup Day rozpoczyna program, którego celem jest wsparcie przedsięwzięć o modelach biznesowych koncentrujących się na przemyśle motoryzacyjnym, mobilności i logistyce. Od lipca do września aż 42 startupy zgłosiły swój udział w naszej imprezie. Spośród nich komitet złożony z partnerów organizacji Conector wyłonił 8 finalistów, którzy wzięli udział w Startup Day.

Podczas imprezy zaprezentowano najlepsze projekty obejmujące rozwiązania związane zarówno z gospodarką oraz motoryzacją, jak i rozwojem oprogramowania, rynków, napędu elektrycznego i bezpieczeństwa. W analizowanych modelach biznesowych zaproponowano nowe usługi mobilne, źródła dochodów, pokładowe systemy informacyjno-rozrywkowe i obsługiwania pojazdu oraz powiązane z nimi usługi.

W imprezie wzięli udział m.in.: Luca de Meo – Prezydent SEAT-a, Holger Kintscher – Wiceprezydent ds. Finansów, IT i Organizacji, Wayne Griffiths, Wiceprezydent ds. Sprzedaży i Marketingu, dr Matthias Rabe - Wiceprezydent ds. Rozwoju, Xavier Ros – Wiceprezydent ds. Human Resources.

 

Luca de Meo podkreślał potencjał i wartość innowacji biorących udział w imprezie startupów, a także kładł akcent na zaangażowanie SEAT-a we wspieranie przedsiębiorców, którzy przyczyniają się do rozwoju nowych rozwiązań dla motoryzacji i całego sektora transportowego. „Pomoc startupom pozwala pobudzać innowacje, wspierać wymianę wiedzy, a to gwarantuje nam dostęp do największych talentów. Wiemy, że przemysł motoryzacyjny, konsumenci i przedsiębiorcy mają świeże spojrzenie i mogą wnosić bezcenny wkład w rozwój nowych idei. Dla SEAT-a współpraca z organizacją Conector rozwija wizję przyszłości, do której możemy zaliczyć wspieranie mobilności, synergii i integracji platform cyfrowych w naszym modelu biznesowym”.

Według Carlosa Blanco – założyciela Conector, “nie jest łatwo znaleźć dobry startup z tego samego sektora. Ale każdy z 8 zaprezentowanych dziś projektów, okazał się wyjątkowy. Jestem przekonany, że ze wsparciem Conectora i SEAT-a, wkrótce poznamy ich ogromny potencjał, jaki mogą zaoferować branży motoryzacyjnej, w której wciąż pozostaje wiele przestrzeni dla innowacji”.

W listopadzie, wybrane startupy zadomowią się w siedzibie SEAT-a w miejscowości Martorell. Otrzymają tam niezbędne wsparcie od naszej firmy i będą mogły korzystać z wiedzy organizacji Conector. Program jest zaplanowany na 5 miesięcy, a jego finał to tzw. Demo Day. Jest to impreza, podczas której przedsiębiorcy uczestniczący w programie będą prezentować swoje projekty grupie inwestorów i aniołów biznesu.

Conector to akcelerator startupów promowany przez hiszpańskich przedsiębiorców należących do najlepszych w dziedzinie technologii. Jego członkami są założyciele innowacyjnych i wyróżniających się na rynku firm: Carlos Blanco - założyciel Nuclio VB i Akamon, który nazywany jest najlepszym przedsiębiorcą i najlepszym aniołem biznesu 2014 roku, Marc Ros – AftershareTV i 60dB, Marc Vidal - Idodi VC, Miguel Vicente – Antai, LetsBonus i Wallapop, Risto Mejide – AftershareTV, Xavier Verdaguer – Imagine, oraz Elisabeth Martínez, Conector CEO. Conector powstał w celu promowania i wspierania hiszpańskich przedsiębiorców działających w sektorze cyfrowym (Internet, mobile i nowe technologie). W całej Hiszpanii Conector ma ponad 150 mentorów, którzy są ekspertami w różnych dziedzinach związanych z innowacyjną technologią, a ich wiedza napędza więcej niż 70 startupów

 

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki